pl. Wszystkich Świętych 5, Kraków
dodano: 19.01.2018 w kategorii:

Alpha dla harcerzy

Przy Klasztorze Franciszkanów w Krakowie przy pomocy Franciszkańskiego Wyższego Seminarium Duchownego w pierwszym półroczu roku akademickiego 2017/2018 odbywał się kurs ewangelizacyjny Alpha dla harcerzy.

Przez dziesięć tygodni odbywały się regularne spotkania polegające na grupkach dyskusyjnych, konferencjach ewangelizacyjnych oraz spotkaniach integracyjnych. W ramach kursu odbył się też wyjazdowy weekend w klasztorze sióstr Benedyktynek w Staniątkach k. Niepołomic. 

Pod opieką duszpasterską franciszkanów, Alpha dla harcerzy prowadzona była przez świeckich liderów – harcerzy, członków duszpasterstwa akademickiego „Mrowisko” i „Koinonia”, działających przy krakowskim klasztorze. Wykłady były głoszone również głownie przez harcerzy, kapelanów harcerskich oraz młodzież franciszkańską. Unikalność kursu polega na tym, że wokół Chrystusa połączyło się około czterdziestu uczestników oraz dwudziestu posługujących z czterech organizacji harcerskich – Niezależny Związek Harcerstwa „Czerwony Mak”, Skauci Europy, Związek Harcerstwa Polskiego oraz Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej. 

Na ostatniej uroczystej kolacji, kończącej kurs, 17 stycznia 2018 r., harcerze dzielili się swoimi świadectwami i widać, że Bóg w tym czasie dotknął wiele osób przemieniając ich serca i umacniając wiarę.

Organizatorzy kursu wyrażają wielką wdzięczność indywidualnym dobrodziejom, Fundacji „God’s Foundation”, krakowskiemu Klasztorowi Franciszkanów oraz WSD Franciszkanów za życzliwość i wsparcie.

o. Marcin Buntow

źródło: https://www.franciszkanie.pl/artykuly/krakow-alpha-dla-harcerzy

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl