pl. Wszystkich Świętych 5, Kraków
Przekaż 1% Podatku
dodano: 10.06.2018 w kategorii:

10 Niedziela Zwykła – 10 czerwca 2018 r.

 1. Nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy św. o godz. 16.30.
 2. Dzisiaj o  14.30 w kaplicy Matki Bożej Bolesnej zostanie odprawiona ostatnia przed przerwą wakacyjną Msza św. w języku hiszpańskim. Pół godziny wcześniej możliwość spowiedzi w tym języku. Po Mszy św. spotkanie w Salce Katechetycznej.
 3. Także dzisiaj o godz. 00 Msza św. prymicyjna wyświęconych tydzień temu kapłanów franciszkańskich o. Mateusza i o. Piotra.
 4. W środę, 13 czerwca święto św. Antoniego z Padwy, patrona naszej prowincji zakonnej. O godz. 16.30 uroczysta Msza św., której przewodniczą Paulini ze Skałki. Po Mszy św. poświęcenie lilii ku czci św. Antoniego. Przy ołtarzu św. Antoniego będą poświęcone „bułeczki św. Antoniego”, które będzie można zabrać ze sobą.
 5. We czwartek, 14 czerwca przypada uroczystość rocznicy poświęcenia naszej Bazyliki św. Franciszka z Asyżu w Krakowie. W tym dniu dziękujemy Panu Bogu za dar tej świątyni, a także za wszystkich, którzy przez wieki przyczynili się do jej wybudowania, wyposażenia i utrzymania. Równocześnie dziękujemy tym wszystkim, którzy przez ofiary składane na tacę umożliwiają codzienne funkcjonowanie Bazyliki. Bóg zapłać.
 6. W przyszłą niedzielę, 17 czerwca, po Mszy św. o godz. 16.30 Dróżki ku czci Matki Bożej Bolesnej. W czasie procesji do siedmiu ołtarzy kazania wygłosi o. Ryszard Jarmuż. Po nabożeństwie w Sali Włoskiej okazja zapisania się do Bractwa Matki Bożej Bolesnej.
 7. Z okazji roku jubileuszowego lecia śmierci Bł. Salomei za nawiedzenie jej miejsca pochówku i pod zwykłymi warunkami każdego dnia można uzyskać odpust zupełny dla siebie lub dusz wiernych w czyśćcu cierpiących.
 8. Franciszkańska  Fundacja Brat Słońce poszukuje chętnych do akcji „Wolontariat dla Kresów”. Celem akcji jest uporządkowanie polskiego cmentarza oraz pomoc organizacyjna  we Franciszkańskim Spotkaniu Młodych w Sanktuarium Matki Bożej w Bołszowcach na Ukrainie. Czas trwania od 8 do 20 lipca. Fundacja pokrywa koszty przejazdu, wyżywienia oraz zakwaterowania. Więcej informacji na bratslonce.pli na plakatach.
 9. Młodych zachęcamy do zapoznania się z franciszkańskimi propozycjami wakacyjnymi. Szczegóły na plakatach oraz na stronie internetowej www.franciszek.pl.
 10. W tym czasie wielu młodych ludzi podejmuje decyzje dotyczące swojej przyszłości. Zachęcamy do modlitwy w intencji nowych powołań, a także za tych, którzy już czują powołanie, aby mieli odwagę do jego realizacji. Osoby, które są zainteresowane życiem zakonnym we franciszkańskiej wspólnocie mogą uzyskać potrzebne informacje w zakrystii lub na stronie franciszek.pl.
 11. Z kalendarza liturgicznego:
  -W poniedziałek, 11 czerwca wspomnienie św. Barnaby, Apostoła
  -W środę, 13 czerwca  święto św. Antoniego z Padwy, franciszkanina, prezbitera i doktora Kościoła.
  -We czwartek, 14 czerwca uroczystość rocznicy poświęcenia Bazyliki św. Franciszka w Krakowie.
  -W piątek, 15 czerwca wspomnienie bł. Jolanty, klaryski.

Pan niech Was obdarzy pokojem!
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl