pl. Wszystkich Świętych 5, Kraków
Przekaż 1% Podatku
dodano: 23.06.2019 w kategorii:

12 Niedziela Zwykła – 23 czerwca 2019 r.

 1. Nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy św. o godz. 16.30. W oktawie Bożego Ciała połączone z procesją eucharystyczną.
 2. We wtorek, 25 czerwca o godz. 30 Msza św. dziękczynna w 25-lecie kapłaństwa ojców wyświęconych w tej Bazylice w 1994 r.
 3. W piątek, 29 czerwca przypada uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, która jest szczególną okazją do podziękowania Panu Bogu za posługiwanie Następcy św. Piotra, papieża Franciszka, a także solidarnej modlitwy w Jego intencjach. Z racji tej uroczystości we wszystkich bazylikach mniejszych, a więc także i naszej, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Ofiary zebrane podczas Mszy św. są przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej, jest to tak zwane świętopietrze. Uroczystość św. Piotra i Pawła to także uroczystość naszego kościoła parafialnego przy ulicy Grodzkiej.
 4. Także w sobotę o godz. 16.30 Msza św. dziękczynna za 125-lecie istnienia Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego sprawowana przez o. bpa Edwarda Kawę, biskupa pomocniczego archidiecezji lwowskiej.
 5. Franciszkańska  Fundacja Brat Słońce poszukuje chętnych do akcji „Wolontariat dla Kresów”, której celem jest uporządkowanie polskiego cmentarza oraz pomoc organizacyjna  we Franciszkańskim Spotkaniu Młodych w Sanktuarium Matki Bożej w Bołszowcach na Ukrainie. Czas trwania od 11 do 21 lipca. Fundacja pokrywa koszty przejazdu, wyżywienia oraz zakwaterowania. Więcej informacji na bratslonce.pli na plakatach.
 6. Franciszkańskie Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza na akcje wakacyjne. Szczegóły na stronie internetowej www.franciszek.pl i na plakatach.
 7. W tym czasie wielu młodych ludzi podejmuje decyzje dotyczące swojej przyszłości. Zachęcamy do modlitwy w intencji nowych powołań, a także za tych, którzy już czują powołanie, aby mieli odwagę do jego realizacji. Osoby, które są zainteresowane życiem zakonnym we franciszkańskiej wspólnocie mogą uzyskać potrzebne informacje w zakrystii lub na stronie franciszek.pl.
 8. Ukazał się najnowszy numer „Posłańca św. Antoniego”. Pismo do nabycia w zakrystii. Zachęcamy do lektury.
 9. Z kalendarza liturgicznego:
  -W poniedziałek, 24 czerwca uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  -W piątek, 28 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  W sobotą, 29 czerwca uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła.

Niech moc Ducha Świętego Was umacnia i prowadzi przez życie. Pan niech Was obdarzy pokojem!
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl