pl. Wszystkich Świętych 5, Kraków
Przekaż 1% Podatku
dodano: 27.06.2018 w kategorii:

12 Niedziela Zwykła – 24 czerwca 2018 r.

 1. Dzisiaj Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 2. Nabożeństwa czerwcowe po Mszy św. o godz. 16.30.
 3. W piątek, 29 czerwca przypada uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, która jest szczególną okazją do podziękowania Panu Bogu za posługiwanie Następcy św. Piotra, papieża Franciszka, a także solidarnej modlitwy w Jego intencjach. Z racji tej uroczystości we wszystkich bazylikach mniejszych, a więc także i naszej, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Ofiary zebrane podczas Mszy św. są przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej, jest to tak zwane świętopietrze. Uroczystość św. Piotra i Pawła to także uroczystość naszego kościoła parafialnego, który znajduje się przy ulicy Grodzkiej.
 4. Od jutra spowiedź w porządku wakacyjnym. Zapraszamy w godzinach od 6.00 do 10.00 i od 16.00 do 19.30.
 5. Z okazji roku jubileuszowego lecia śmierci Bł. Salomei za nawiedzenie jej miejsca pochówku, w kaplicy jej poświęconej, i pod zwykłymi warunkami każdego dnia można uzyskać odpust zupełny dla siebie lub dusz wiernych w czyśćcu cierpiących.
 6. Młodych zachęcamy do zapoznania się z franciszkańskimi propozycjami wakacyjnymi. Szczegóły na plakatach oraz na stronie internetowej www.franciszek.pl.
 7. W tym czasie wielu młodych ludzi podejmuje decyzje dotyczące swojej przyszłości. Zachęcamy do modlitwy w intencji nowych powołań, a także za tych, którzy już czują powołanie, aby mieli odwagę do jego realizacji. Osoby, które są zainteresowane życiem zakonnym we franciszkańskiej wspólnocie mogą uzyskać potrzebne informacje w zakrystii lub na stronie franciszek.pl.
 8. Z kalendarza liturgicznego:
  -We czwartek, 28 czerwca wspomnienie świętego Ireneusza, biskupa i męczennika.
  -W piątek, 29 czerwca uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła.

Na czas wakacji życzymy wszystkim dobrego wypoczynku i radosnego przeżywania każdego dnia. Pan niech Was obdarzy pokojem!
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl