pl. Wszystkich Świętych 5, Kraków
Przekaż 1% Podatku
dodano: 22.07.2018 w kategorii:

16 Niedziela Zwykła – 22 lipca 2018 r.

 1. Spowiedź w Bazylice porządku wakacyjnym. Zapraszamy w godzinach od 6.00 do 10.00 i od 16.00 do 19.30. W niedziele podczas Mszy św.
 2. Zapraszamy kandydatów na kapłanów i braci zakonnych do naszej wspólnoty franciszkańskiej. Potrzebne informacje można uzyskać w zakrystii, na furcie klasztornej oraz na stronie franciszek.pl.
 3. Trwa kompleksowa renowacja krużganków i elewacji wirydarza naszego klasztoru. Renowacji są poddawane polichromie, monochromie, obrazy, epitafia, detale kamienne, drewniane i metalowe, okna witrażowe, w skrzydle zachodnim i południowym aktualnie jest kładziona nowa posadzka. Prace będą trwały do końca 2019 roku. Wszystkie te prace są możliwe dzięki dofinansowaniu prac przez Narodowy Fundusz Ochrony Zabytków Krakowa, Gminę Miejską KrakówFundusze Europejskie Małopolski. Konieczny jest również tzw. wkład własny. Prosimy o wsparcie w tym dziele.
 4. Stowarzyszenia Charytatywne „Dobrosław” oraz rodzice Kamila składają serdeczne podziękowania za datki ofiarowane w czasie przeprowadzonej dwa tygodnie temu kwesty na leczenie siedemnastoletniego chłopca. Zebrano 1846 zł. Bóg zapłać.
 5. We środę,  25 lipca 2018 r. w godz. od 17.00 do 20.00 na Placu Franciszkańskim przed Bazyliką odbędzie się Piknik Rodzinny w 50. rocznicę ogłoszenia encykliki Humanae Vitae oraz z okazji jubileuszu 50. lecia istnienia Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie.
 6. Z kalendarza liturgicznego:
  -Dzisiaj wspomnienie św. Marii Magdaleny.
  -W poniedziałek, 23 lipca święto św. Brygidy Szwedzkiej, zakonnicy, patronki Europy.
  -We wtorek, 24 lipca wspomnienie św. Kingi, dziewicy i klaryski.
  -W środę, 25 lipca święto św. Jakuba Apostoła. W tym dniu również wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców.
  -We czwartek, 26 lipca wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców Najświętszej Maryi Panny.

Na czas wakacyjnego wypoczynku i w codziennej pracy niech Wam towarzyszy błogosławieństwo i opieka Bożej Opatrzności. Pan niech Was obdarzy pokojem!
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl