pl. Wszystkich Świętych 5, Kraków
Przekaż 1% Podatku
dodano: 7.08.2018 w kategorii:

18 Niedziela Zwykła – 5 sierpnia 2018 r.

 1. W przyszły czwartek, 9 sierpnia przypada rocznica męczeńskiej śmierci w Pariacoto w Peru franciszkańskich misjonarzy błogosławionych Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka. Obydwaj przez sześć lat formacji seminaryjnej posługiwali w tej Bazylice. Mamy w nich orędowników u Boga i nauczycieli wierności aż do końca krzyżowi i Ewangelii. W czasie pielgrzymki do Polski, 30 lipca dwa lata temu, Ojciec Święty Franciszek modlił się przy ich relikwiach w Kaplicy Męki Pańskiej. Zachęcamy do modlitwy za ich wstawiennictwem w naszych osobistych intencjach oraz prosząc o pokój dla świata i zachowanie od plagi terroryzmu. 
 2. Również we czwartek o godz. 16.30 będzie sprawowana Msza święta o kanonizację bł. Anieli Salawy, a po niej nabożeństwo przy Relikwiach Błogosławionej.
 3. Zapraszamy kandydatów na kapłanów i braci zakonnych do naszej wspólnoty franciszkańskiej. Potrzebne informacje można uzyskać w zakrystii, na furcie klasztornej oraz na stronie franciszek.pl.
 4. Siostry klaryski zapraszają do kościoła św. Andrzeja Apostoła przy ul. Grodzkiej na nowennę ku czci św. Klary z Asyżu codzoiennie do 10 sierpnia 2018 r. na godz. 17.00.
 5. Z kalendarza liturgicznego:
  -W poniedziałek, 6 sierpnia święto Przemienienia Pańskiego.
  -W środę, 8 sierpnia święto św. Dominika, kapłana, założyciela Zakonu Kaznodziejskiego.
  -W czwartek, 9 sierpnia święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy.
  -W piątek, 10 sierpnia święto św. Wawrzyńca, diakona.
  -W sobotę, 11 sierpnia święto św. Klary z Asyżu, patronki telewizji. U sióstr klarysek w kościele św. Andrzeja uroczyste Msze święte o godz. 10.00 i 17.00. W tym dniu pamiętajmy w modlitwie o siostrach klaryskach, o tych którzy pracują w telewizji oraz o nas samych, abyśmy mądrze z tego medium korzystali.

 

Na czas wakacyjnego wypoczynku i w codziennej pracy niech Wam towarzyszy błogosławieństwo i opieka Bożej Opatrzności. Pan niech Was obdarzy pokojem!
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl