pl. Wszystkich Świętych 5, Kraków
Przekaż 1% Podatku
dodano: 29.04.2019 w kategorii:

2 Niedziela Wielkanocna – 28 kwietnia 2019 r.

 1. W dniu Święta Miłosierdzia Bożego zachęcamy do odmówienia w rodzinach Koronki do Miłosierdzia Bożego w intencji uproszenia pokoju na świecie.
 2. Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na dzisiaj na godz. 20.00 do Auli bł. Jakuba na modlitwę Uwielbienie za dar Bożego Miłosierdzia.
 3. W poniedziałek, 29 kwietnia po Mszy św. o godz. 19.00 Rycerstwo Niepokalanej zaprasza do Kaplicy Męki Pańskiej na Drogę Światła – nabożeństwo przypominające formą Drogę Krzyżową, lecz rozważające Zmartwychwstanie Pana Jezusa.
 4. Od środy rozpoczynają się nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. o godz. 16.30.
 5. W pierwszy czwartek miesiąca podczas Mszy św. o godz. 19.00 modlitwa o nowe i liczne powołania do franciszkańskiego zakonu, jak również o rozeznanie swojego życiowego powołania.
 6. W piątek, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Zachęcamy do modlitwy o zgodę i wspólny wysiłek wszystkich obywateli dla dobra Ojczyzny. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. W sobotę, 4 maja po Mszy św. o godz. 9.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszamy.
 8. Z kalendarza liturgicznego:
  -W poniedziałek, 29 kwietnia uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski przeniesiona z 23 kwietnia.
  -We środę, 1 maja wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika.
  -W czwartek, 2 maja wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.
  -W sobotę, 4 maja święto św. Floriana, męczennika i patrona Krakowa.
  -W tym tygodniu przypadają także pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

Radość płynąca ze Zmartwychwstania Chrystusa niech napełnia Was ufnością, że Jego miłosierdzie jest większe od każdej ludzkiej słabości. Na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Niepokalanej i wstawiennictwa św. Józefa. Pan niech Was obdarzy pokojem!

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl