pl. Wszystkich Świętych 5, Kraków
Przekaż 1% Podatku
dodano: 3.06.2018 w kategorii:

9 Niedziela Zwykła – 3 czerwca 2018 r.

 1. Dzisiaj na Placu Franciszkańskim przed Bazyliką od godz. 12.00 Charytatywny Piknik organizowany przez Katolickie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół „Klika”. Zakończenie o godz. 20.00 koncertem Braci Zielińskich, liderów zespołu Skaldowie. W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału.
 2. Nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy św. o godz. 16.30. a po nich do czwartku procesja eucharystyczna oktawy Bożego Ciała.
 3. We wtorek, 5 czerwca o godz. 10.30 uroczysta Msza św. w intencji miasta Krakowa z udziałem władz miejskich. Po niej złożenie kwiatów w Kaplicy bł. Salomei przy grobie księcia Bolesława Wstydliwego, który dokonał lokacji miasta na prawie magdeburskim.
 4. We czwartek 7 czerwca wspomnienie błogosławionych o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka. W tym dniu Msze św. w Kaplicy Męki Pańskiej przy ołtarzu z relikwiami męczenników z Peru. O godz. 16.30 przy ołtarzu głównym Mszy św. będzie przewodniczył Marek Krupa, długoletni franciszkański misjonarz w Ameryce Łacińskiej.
 5. W piątek, 8 czerwca, w dzień liturgicznego wspomnienia św. Jadwigi Królowej, z racji patronalnego święta krakowskiego regionu Franciszkańskiego Zakonu Świeckich pielgrzymka Od Służącej do Królowej. Tytuł pielgrzymki nawiązuje do słów Ojca Świętego Jana Pawła II wygłoszonych w homilii podczas Mszy św. beatyfikacyjnej bł. Anieli Salawy w Krakowie. Rozpoczęcie o godz. 16.00 w Bazylice przy grobie bł. Anieli, następnie przejście katedry na Wawel. Tam Nieszpory i potem Msza św. o godz. 17.30. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.
 6. W sobotę, 9 czerwca, o godz. 16.30 Msza św. o kanonizację bł. Anieli Salawy.
 7. W następną niedzielę, 10 czerwca o  14.30 w kaplicy Matki Bożej Bolesnej zostanie odprawiona ostatnia przed przerwą wakacyjną Msza św. po hiszpańsku. Pół godziny wcześniej możliwość spowiedzi w tym języku. Po Mszy św. spotkanie w Salce Katechetycznej.
 8. Z okazji roku jubileuszowego 750. lecia śmierci Błogosławionej za nawiedzenie jej miejsca pochówku i pod zwykłymi warunkami każdego dnia można uzyskać odpust zupełny dla siebie lub dusz wiernych w czyśćcu cierpiących.
 9. Ukazał się najnowszy numer „Posłańca św. Antoniego”. Pismo do nabycia w zakrystii. Zachęcamy do lektury.
 10. Z kalendarza liturgicznego:
  -W wtorek, 5 czerwca  wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika.
  -W czwartek, 7 czerwca wspomnienie błogosławionych o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka, męczenników.
  -W piątek, 8 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  -W sobotę, 9 czerwca wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu. Pan niech Was obdarzy pokojem!
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl