pl. Wszystkich Świętych 5, Kraków
Przekaż 1% Podatku
dodano: 27.05.2018 w kategorii:

Niedziela Trójcy Świętej – 27 maja 2018 r.

 1. Do dzisiaj włącznie można zadośćuczynić obowiązkowi wynikającemu z przykazania kościelnego: przynajmniej raz w roku spowiadać się i w okresie wielkanocnym przyjąć Komunię świętą.
 2. Nabożeństwa majowe do środy po Mszy św. o godz. 16.30.
 3. Od poniedziałku do środy po Mszy św. o godz. 19.00 Majówki „po godzinach”. Zapraszamy.
 4. W poniedziałek, 28 maja o godz. 16.30 Msza św. z okazji jubileuszu 30. rocznicy święceń naszych braci kapłanów: o. Jerzego Brusiły, o. Krzysztofa Kozioła, o. Bogdana Słysia, o. Marka Sowińskiego i o. Andrzeja Zbroi. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. W najbliższy czwartek, 31 maja przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. odprawiane są jak w każdą niedzielę. Po Mszy św. o godz. 16.30 procesja do czterech ołtarzy. Przez całą oktawę po Mszy św. o godz. 16.30 nabożeństwo czerwcowe, a następnie procesja eucharystyczna.
 6. Centralna procesja w naszym mieście w Uroczystość Bożego Ciała rozpoczyna się Mszą św. na Wawelu o godz. 9.00. Do uczestnictwa w niej zapraszamy grupy duszpasterskie działające przy naszej Bazylice: Bractwo Matki Bożej Bolesnej, Arcybractwo Męki Pańskiej, Rycerstwo Niepokalanej i Franciszkański Zakon Świeckich. Spotkanie grup o godz. 7.45, wyjście na Wawel o godz. 8.20.
 7. W piątek o godz. 16.30 pod przewodnictwem o. prowincjała Mariana Gołąba uroczysta Msza św. z wprowadzeniem relikwii bł. Salomei, które w najbliższą środę za zgodą Kongregacji do spraw świętych zostaną poddane rekognicji przez powołaną przez ks. abpa Marka Jędraszewskiego komisję duchownych i lekarzy. Ostatnie takie rozpoznanie miało miejsce w roku 1882 r. Relikwie te na co dzień znajdują się w kaplicy bł. Salomei.
 8. Z okazji roku jubileuszowego 750. lecia śmierci Błogosławionej za nawiedzenie jej miejsca pochówku i pod zwykłymi warunkami można uzyskać odpust zupełny, który można ofiarować za siebie lub dusze wiernych w czyśćcu cierpiących.
 9. W sobotę, 2 czerwca podczas Mszy św. o godz. 11.00 trzech braci przyjmie sakrament kapłaństwa, dwóch w stopniu prezbitera i jeden w stopniu diakona przez nałożenie rąk biskupa pomocniczego archidiecezji lwowskiej o. Edwarda Kawy. Zapraszamy na święcenia i prosimy o modlitwę w intencji przyszłych kapłanów franciszkańskich.
 10. Z kalendarza liturgicznego:
  -We wtorek, 29 maja wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.
  -W piątek, 1 czerwca wspomnienie św. Justyna, męczennika. Pierwszy piątek miesiąca.

Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu. Pan niech Was obdarzy pokojem!
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl