pl. Wszystkich Świętych 5, Kraków
Przekaż 1% Podatku
dodano: 16.05.2018 w kategorii:

Wniebowstąpienie Pańskie – 13 maja 2018 r.

 1. Dzisiaj w Krakowie przypadają główne uroczystości św. Stanisława.
 2. Dzisiaj od godz. 15.00 do 16.00 Ewangelizacja na placu przed Bazyliką prowadzona przez wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej. W trakcie jej trwania będą świadectwa, wspólne śpiewy i katecheza. Zapraszamy do udziału.
 3. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. o godz. 16.30.
 4. Od poniedziałku do piątku po Mszy św. o godz. 19.00 Majówki „po godzinach”! Godziny wieczorne są dla niektórych jedyną okazją w ciągu dnia, aby wspólnie stanąć do modlitwy po całym dniu pracy czy innych obowiązków. Zapraszamy.
 5. W środę, 16 maja o godz. 11.15 odbędzie się koncert Vidar Skolen Symphony Orchestra z Kopenhagi. Wstęp wolny.
 6. We środę, o godz. 16.00 Różaniec w intencji misji, a następnie o godz. 16.30 Msza św. wotywna ku czci błogosławionych męczenników Zbigniewa i Michała w kaplicy Męki Pańskiej.
 7. W sobotę, 19 maja o godz. 9.00 w Auli bł. Jakuba sympozjum organizowane przez Franciszkańskie Towarzystwo Naukowe „Rycerstwo Niepokalanej – relikt przeszłości czy drogowskaz przyszłości?”.
 8. W sobotę Wigilia Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy na modlitewne czuwanie. Rozpoczęcie o godz. 20.30 Nieszporami. Czuwanie zakończy Msza św. o północy i po niej agapa. Szczegóły na plakatach. Zapraszamy.
 9. W przyszłą niedzielę, 20 maja spotkanie duszpasterstwa osób niewidomych i niedowidzących. O godz. 11.30 spotkanie z wieloletnim misjonarzem w Ameryce Południowej, o. Ryszardem Jarmużem w Sali Węgierskiej – wejście od parkingu. O godz. 13.15 Msza św. w Kaplicy Matki Bożej Bolesnej. Zainteresowanych zapraszamy.
 10. Z kalendarza liturgicznego:
  -W poniedziałek, 14 maja święto św. Macieja Apostoła.
  -We wtorek 15 maja wspomnienie św. Małgorzaty z Kortony.
  -W środę, 16 maja święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.
  -We czwartek, 17 maja wspomnienie św. Paschalisa Baylona, zakonnika.
  -W piątek, 18 maja wspomnienie św. Feliksa z Cantalice, zakonnika.

Na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Niepokalanej. Pan niech Was obdarzy pokojem!
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl