pl. Wszystkich Świętych 5, Kraków
Przekaż 1% Podatku
dodano: 3.06.2019 w kategorii:

Wniebowstąpienie Pańskie – 2 czerwca 2019 r.

 1. Wczoraj w Bazylice czterej nasi braci przyjęli święcenia kapłańskie. Polecamy ich waszym modlitwom. Niech będą świętymi kapłanami według Serca Jezusowego. Przy tej okazji chcemy przypomnieć o możliwości wstąpienia do naszej zakonnej wspólnoty. Wszystkie szczegóły można uzyskać w zakrystii albo na stronie duszpasterstwa powołaniowego www.franciszek.pl.
 2. Nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy św. o godz. 16.30.
 3. W poniedziałek, 3 czerwca o godz. 20.00 w kaplicy św. Eligiusza ostatnie w tym roku akademickim Czuwanie Taizé. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. W piątek 7 czerwca wspomnienie błogosławionych o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka. W tym dniu Msze św. w Kaplicy Męki Pańskiej przy ołtarzu z relikwiami męczenników z Peru. O godz. 19.00 Mszy św. będzie przewodniczył o. Stanisław Olbrycht OFMConv, długoletni franciszkański misjonarz w Ameryce Łacińskiej i duszpasterz w Pariacoto, miejscu pracy i śmierci męczenników.  Po Mszy św. uczczenie relikwii błogosławionych oraz spotkanie z o. Stanisławem.
 5. W sobotę Wigilia Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy na modlitewne czuwanie. Msza św. o godz. 19.00, a następnie spotkanie modlitewne w Auli bł. Jakuba.
 6. W przyszłą niedzielę, 9 czerwca o godz. 14.30 Msza św. w języku hiszpańskim w kaplicy Matki Bożej Bolesnej, a po niej spotkanie w ogrodzie klasztornym. Od godz. 14.00 możliwość spowiedzi w tym języku. Zainteresowanych zapraszamy.
 7. Franciszkańskie Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza na akcje wakacyjne. Szczegóły na stronie internetowej www.franciszek.pl i na plakatach.
 8. W przyszłą niedzielę na Placu Franciszkańskim przed Bazyliką Charytatywny Piknik organizowany przez Katolickie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół „Klika”. Przy wyjściu z Bazyliki będzie przeprowadzana kwesta na pomoc w rehabilitacji osób niepełnosprawnych.
 9. Mija 40 lat od pierwszej wizyty Jana Pawła II w Polsce, która trwała od 2 do 10 czerwca 1979 r.  W czasie tej pielgrzymki papież dwukrotnie odwiedził naszą Bazylikę. Zapraszamy na dwa koncerty upamiętniające tę wizytę. Pierwszy we czwartek, 6 czerwca o godz. 17.00 na Placu Franciszkańskim przed Bazyliką zatytułowany „Fortepiany Wolności”, podczas którego wystąpi pianista Jakub Sokołowski. Drugi w sobotę, 8 czerwca o godz. 20.00 w Bazylice. Wystąpi Dziewczęcy Chór Katedralny z Tarnowa „Puellae Orantes”. Wstęp wolny. Zapraszamy.
 10. Z kalendarza liturgicznego:
  -W poniedziałek, 3 czerwca wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników.
  -We środę, 5 czerwca wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika.
  -W piątek wspomnienie bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka, męczenników. Pierwszy piątek miesiąca.
  -W sobotę, 8 czerwca wspomnienie św. Jadwigi, Królowej. Pierwsza sobota miesiąca.

Na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa. Pan niech Was obdarzy pokojem!
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl