pl. Wszystkich Świętych 5, Kraków
Przekaż 1% Podatku
dodano: 20.05.2018 w kategorii:

Zesłanie Ducha Świętego – 20 maja 2018 r.

 1. W dzisiejszą uroczystość za odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. W dzisiejszą uroczystość za odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 3. Dzisiaj po Mszy św. o godz.16.30 Koronka do Siedmiu Boleści Matki Bożej.⦁ Dzisiaj o godz. 11.30 spotkanie duszpasterstwa osób niewidomych i niedowidzących z wieloletnim misjonarzem w Ameryce Południowej, o. Ryszardem Jarmużem w Sali Węgierskiej – wejście od parkingu. O godz. 13.15 Msza św. w Kaplicy Matki Bożej Bolesnej. Zapraszamy.
 4. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. o godz. 16.30.
 5. Od poniedziałku do piątku po Mszy św. o godz. 19.00 Majówki „po godzinach”. Godziny wieczorne są dla niektórych jedyną okazją w ciągu dnia, aby wspólnie stanąć do modlitwy po całym dniu pracy czy innych obowiązków. Zapraszamy.
 6. W piątek, 25 maja o godz. 19.00 w Sali Włoskiej o godz. 19.00 spotkanie z fotografem Krzysztofem S. Jakubkiem i jego prezentacja artystycznych fotografii Asyżu i miejsc franciszkańskich. Serdecznie zapraszamy.
 7. Siostry Klaryski z kościoła św. Andrzeja Apostoła przy ul. Grodzkiej,  zapraszają na sobotę 26 maja na godz. 19.00. na nabożeństwo, jakie odprawiać będą przed Ikoną Matki Bożej, która była własnością bł. Salomei.
 8. Za tydzień Uroczystość Trójcy Świętej. Do tego dnia włącznie można zadośćuczynić obowiązkowi wynikającemu z przykazania kościelnego: przynajmniej raz w roku spowiadać się i w okresie wielkanocnym przyjąć Komunię świętą.
 9. Z kalendarza liturgicznego:
  -W poniedziałek, 21 maja święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.
  -We środę, 23 maja święto rocznicy poświęcenia Bazyliki św. Ojca Franciszka w Asyżu.
  -We czwartek, 24 maja święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  -W sobotę, 26 maja wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera i zakonnika.

Niech moc Ducha Świętego Was umacnia i prowadzi przez życie. Pan niech Was obdarzy pokojem! 
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl