pl. Wszystkich Świętych 5, Kraków
Przekaż 1% Podatku
dodano: 9.06.2019 w kategorii:

Zesłanie Ducha Świętego – 9 czerwca 2019 r.

 1. Nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy św. o godz. 16.30.
 2. W dzisiejszą uroczystość za odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 3. Dzisiaj o godz. 14.30 Msza św. w języku hiszpańskim w kaplicy Matki Bożej Bolesnej, a po niej spotkanie w ogrodzie klasztornym. Od godz. 14.00 możliwość spowiedzi w tym języku. Zainteresowanych zapraszamy.
 4. Franciszkańskie Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza na akcje wakacyjne. Szczegóły na stronie internetowej www.franciszek.pl i na plakatach.
 5. Dzisiaj na Placu Franciszkańskim przed Bazyliką Charytatywny Piknik organizowany przez Katolickie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół „Klika”. Przy wyjściu z Bazyliki będzie przeprowadzana kwesta na rzecz osób niepełnosprawnych.
 6. We czwartek, 13 czerwca dzień św. Antoniego z Padwy, patrona naszej prowincji zakonnej. O godz. 16.30 uroczysta Msza św., której przewodniczą Paulini ze Skałki. Po Mszy św. poświęcenie lilii ku czci św. Antoniego. Przy ołtarzu św. Antoniego będą poświęcone „bułeczki św. Antoniego”, które będzie można zabrać ze sobą.
 7. W piątek, 14 czerwca przypada uroczystość rocznicy poświęcenia naszej Bazyliki św. Franciszka z Asyżu w Krakowie. W tym dniu dziękujemy Panu Bogu za dar tej świątyni, a także za wszystkich, którzy przez wieki przyczynili się do jej wybudowania, wyposażenia i utrzymania. Równocześnie dziękujemy tym wszystkim, którzy przez składane ofiary umożliwiają codzienne funkcjonowanie Bazyliki. Bóg zapłać.
 8. Za tydzień Uroczystość Trójcy Świętej. Do tego dnia włącznie można zadośćuczynić obowiązkowi wynikającemu z przykazania kościelnego: przynajmniej raz w roku spowiadać się i w okresie wielkanocnym przyjąć Komunię świętą.
 9. Mija 40 lat od pierwszej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski, w czasie której dwukrotnie odwiedził naszą Bazylikę. W poniedziałek, 10 czerwca o godz. 13.00 na Placu Franciszkańskim przed Bazyliką koncert upamiętniający tę wizytę, zatytułowany „Fortepiany Wolności”. Wystąpi pianista Aleksander Dębicz.
 10. Z kalendarza liturgicznego:
  -W poniedziałek, 10 czerwca święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.
  -We wtorek, 11 czerwca wspomnienie św. Barnaby, Apostoła.
  -We czwartek, 13 czerwca święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  -W piątek, 14 czerwca uroczystość rocznicy poświęcenia Bazyliki św. Franciszka z Asyżu w Krakowie.
  -W sobotę, 15 czerwca wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy.

Niech moc Ducha Świętego Was umacnia i prowadzi przez życie. Pan niech Was obdarzy pokojem!
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl