pl. Wszystkich Świętych 5, Kraków
Przekaż 1% Podatku
dodano: 27.06.2020 w kategorii:

13 Niedziela Zwykła – 28 czerwca 2020 roku

  1. Codziennie nabożeństwa czerwcowe po Mszy św. o godz. 16.30. Również po Mszy św. o godz. 9.00 w kaplicy Matki Bożej Bolesnej Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  2. W poniedziałek, 29 czerwca przypada uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, która jest szczególną okazją do podziękowania Panu Bogu za posługiwanie Następcy św. Piotra, papieża Franciszka, a także solidarnej modlitwy w Jego intencjach. Z racji tej uroczystości we wszystkich bazylikach mniejszych, a więc także i naszej, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Ofiary zebrane podczas Mszy św. są przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej, jest to tak zwane świętopietrze. Uroczystość św. Piotra i Pawła to także uroczystość naszego kościoła parafialnego przy ulicy Grodzkiej.
  3. W poniedziałek, 29 czerwca o godz. 16.30 Msza św. dziękczynna w 25-lecie kapłaństwa ojców Andrzeja Zająca i Piotra Bielenina wyświęconych w tej Bazylice w 1995 r.
  4. W niedzielę 5 lipca we wszystkich kościołach Archidiecezji Krakowskiej zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych w wyniku zalań i podtopień po ostatnich ulewach, które nawiedziły m.in. Małopolskę. Abp Marek Jędraszewski apeluje o solidarność z potrzebującymi.
  5. W tym czasie wielu młodych ludzi podejmuje decyzje dotyczące swojej przyszłości. Prosimy o modlitwę w intencji nowych powołań, a także za tych, którzy już czują powołanie, aby mieli odwagę do jego realizacji. Osoby, które są zainteresowane życiem zakonnym we franciszkańskiej wspólnocie mogą uzyskać potrzebne informacje w zakrystii lub na stronie franciszek.pl.
  6. W kolejkach do spowiedzi, w czasie i po liturgii należy zachować bezpieczną odległość oraz stosować się do aktualnie obowiązujących zarządzeń sanitarnych.
  7. Z kalendarza liturgicznego:

We wtorek, 30 czerwca wspomnienie bł. Rajmunda Lulla, męczennika, uczonego i tercjarza franciszkańskiego.

W piątek, 3 lipca święto św. Tomasza Apostoła.

Niech moc Ducha Świętego Was umacnia i prowadzi przez życie. Pan niech Was obdarzy pokojem!

Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl