pl. Wszystkich Świętych 5, Kraków
Przekaż 1% Podatku
dodano: 4.07.2020 w kategorii:

14 Niedziela Zwykła – 5 lipca 2020 roku

1.Dzisiaj we wszystkich kościołach Archidiecezji Krakowskiej jest prowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych w wyniku zalań i podtopień po ostatnich ulewach, które nawiedziły m.in. Małopolskę. Abp Marek Jędraszewski apeluje o solidarność z potrzebującymi.

2. Jutro, w poniedziałek 6 lipca w Harmężach k. Oświęcimia rozpoczyna się druga część kapituły naszej prowincji, podczas której będę podejmowane decyzje dotyczące spraw personalnych, zakonnych i duszpasterskich. Prosimy o modlitwę w intencji zgromadzonych braci.

3. We czwartek, 9 lipca, o godz. 16.30 Msza św. w intencji kanonizacji bł. Anieli Salawy, a po Mszy św. uczczenie jej relikwii i modlitwy w Kaplicy Męki Pańskiej.

4. W tym czasie wielu młodych ludzi podejmuje decyzje dotyczące swojej przyszłości. Prosimy o modlitwę w intencji nowych powołań, a także za tych, którzy już czują powołanie, aby mieli odwagę do jego realizacji. Osoby, które są zainteresowane życiem zakonnym we franciszkańskiej wspólnocie mogą uzyskać potrzebne informacje w zakrystii lub na stronie www.franciszek.pl.

5. Spowiedź w Bazylice porządku wakacyjnym. Zapraszamy w godzinach od 6.00 do 10.00 i od 16.00 do 19.30. W niedziele podczas Mszy św.

6. W kolejkach do spowiedzi, w czasie i po liturgii należy zachować bezpieczną odległość oraz stosować się do aktualnie obowiązujących zarządzeń sanitarnych.

7. Z kalendarza liturgicznego:

W poniedziałek, 6 lipca wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy, patronki dzieł misyjnych.

W środę, 8 lipca wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera i zakonnika.

W czwartek, 9 lipca wspomnienie św. Mikołaja Picka, Willada i Towarzyszy, męczenników.

W piątek, 10 lipca wspomnienie św. Weroniki Giuliani, dziewicy

W sobotę, 11 lipca święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.

Na czas wakacji życzymy wszystkim dobrego wypoczynku i radosnego przeżywania każdego dnia. Pan niech Was obdarzy pokojem!

Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl