pl. Wszystkich Świętych 5, Kraków
Przekaż 1% Podatku
dodano: 5.05.2019 w kategorii:

3 Niedziela Wielkanocna – 5 maja 2019 r.

 1. Dzisiaj Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Zachęcamy do lektury Słowa Bożego nie tylko z tej okazji, ale codziennie. Osoby, które chciałyby czytać i rozważać Pismo Święte we wspólnocie i w obecności kapłana, zapraszamy w każdy czwartek po Mszy św. o godz. 16.30 do salki za księgarnią.
 2. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. o godz. 16.30.
 3. Od poniedziałku do piątku po Mszy św. o godz. 19.00 także Majówki „po godzinach”! W ramach nabożeństw śpiew akatystu, litanii do Matki Bożej oraz rozważanie o tytułach maryjnych w niej zawartych.
 4. W czwartek, 9 maja o godz. 16.30 Msza św. o kanonizację bł. Anieli Salawy.
 5. W następną niedzielę 12 maja w kaplicy Matki Bożej Bolesnej Msza św. po hiszpańsku o godz. 14.30. Pół godziny wcześniej możliwość spowiedzi w tym języku. Po Mszy św. spotkanie w Salce Katechetycznej. Zapraszamy.
 6. Za tydzień w niedzielę w Krakowie przypadają główne uroczystości św. Stanisława. O godz. 9.00 z Katedry na Wawelu wyruszy procesja na Skałkę, o godz. 10.00 rozpocznie się Msza św., której będzie przewodniczył i homilię wygłosi abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski. Do udziału zapraszamy bractwa, poczty sztandarowe i grupy duszpasterskie. Zbiórka o godz. 7.45, a wyjście ze sztandarami o godz. 8.15.
 7. Z kalendarza liturgicznego:
  -W poniedziałek, 6 maja  święto św. Filipa i Jakuba, Apostołów.
  -We środę, 8 maja uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

Na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Niepokalanej i wstawiennictwa św. Józefa. Pan niech Was obdarzy pokojem!
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl