pl. Wszystkich Świętych 5, Kraków
Przekaż 1% Podatku
dodano: 28.04.2018 w kategorii:

6 Niedziela Wielkanocna – 6 maja 2018 r.

 1. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. o godz. 16.30.
 2. Od poniedziałku do piątku po Mszy św. o godz. 19.00 Majówki „po godzinach”! Dlaczego „po godzinach”? Bo odbywać się one będą w godzinach wieczornych. Być może dla niektórych będzie to jedyna okazja w ciągu dnia, aby wspólnie z innymi stanąć do modlitwy po całym dniu pracy czy innych obowiązków. Przyjść po to, aby znaleźć wytchnienie w objęciach Maryi.
 3. Dzisiaj od godz. 15.00 do 16.00 Ewangelizacja na placu przed Bazyliką prowadzona przez wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej. W trakcie jej trwania będą świadectwa, wspólne śpiewy i katecheza. Zapraszamy do udziału.
 4. W poniedziałek, 7 maja o godz. 20.00 Czuwanie Taizé w kaplicy św. Eligiusza. Zapraszamy.
 5. W środę, 9 maja o godz. 16.30 Msza św. o kanonizację bł. Anieli Salawy.
 6. We czwartek, 10 maja na Mszy św. o godz. 16.30 o. prowincjał Marian Gołąb przekaże krzyż misyjny Andrzejowi Gutkowskiemu, który dotychczas należał do naszej wspólnoty klasztornej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 7. W sobotę, 12 maja o godz. 20.00 odbędzie się koncert Chóru Fundacji Kolei Hiszpańskich pod dyrekcją Joan Borràsa. Wstęp wolny. Zapraszamy.
 8. Za tydzień w niedzielę, 13 maja w Krakowie przypadają główne uroczystości św. Stanisława. O godz. 9.00 z Katedry na Wawelu wyruszy procesja na Skałkę, o godz. 10.00 rozpocznie się Msza św., której będzie przewodniczył i homilię wygłosi abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski. Do udziału zapraszamy bractwa, poczty sztandarowe i grupy duszpasterskie. Zbiórka w krużgankach klasztornych o godz. 7.45, a wyjście ze sztandarami o godz. 8.15.
 9. Z kalendarza liturgicznego:
  -W wtorek, 1 maja wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika.
  -W środę, 2 maja wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.
  -W piątek, 4 maja święto św. Floriana, męczennika i patrona Krakowa. Pierwszy piątek miesiąca poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  -W sobotę, 5 maja wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera,

Na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Niepokalanej i wstawiennictwa św. Józefa. Pan niech Was obdarzy pokojem!
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl