dodano: 1.10.2017 w kategorii:

26 Niedziela Zwykła – 1 października 2017 r.

 1. Od dzisiaj 1 do 3 października triduum modlitw przed uroczystością św. Franciszka z Asyżu, założyciela naszego Zakonu i patrona tej Bazyliki. Msza święta z kazaniem o godz. 16.30. Słowo Boże głosi o. Ryszard Jarmuż OFMConv, wieloletni misjonarz w krajach Ameryki Łacińskiej. Dzisiejsza Msza św. o godz. 16.30 będzie sprawowana w intencji wszystkich darczyńców i wspierających dzieła franciszkańskie.
 2. Dzisiaj „Dzień św. Franciszka” na placu przed Bazyliką w godz. od 12.00 do 18.00. Organizatorzy zapewniają rodzinne świętowanie w klimatach kresowych. Oprócz prezentacji inicjatyw franciszkańskich na scenie wystąpi m.in. zespół muzyczny ze Lwowa, a także franciszkański zespół Fioretti. Będzie możliwość degustacji kresowych potraw i słodyczy oraz obejrzenia wystawy i filmu o działalności franciszkanów na Kresach. Nie zabraknie zabaw i atrakcji dla najmłodszych. Więcej informacji na plakatach. Serdecznie zapraszamy do świętowania imienin św. Franciszka z Asyżu!
 3. We wtorek, 3 października po Mszy świętej o godz. 16.30 nabożeństwo Transitus, upamiętniające śmierć św. Franciszka. To nabożeństwo wyjątkowe sprawowane tylko raz w roku. Prosimy o przyniesienie na to nabożeństwo świec. Tego dnia nie ma Mszy św. o godz. 18.00.
 4. 4 października uroczystość św. Franciszka. Na Mszy św. o godz. 11.00 trzech braci złoży Bogu wieczyste śluby zakonne. Polecamy ich Waszej modlitwie. Mszy św. o godz. 16.30 przewodniczyć będą i wygłoszą kazanie Karmelici z klasztoru na Piasku. Zapraszamy. W tym dniu w Bazylice z racji patronalnej uroczystości można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 5. Nabożeństwa różańcowe przez cały październik po Mszy św. o godz. 16.30.
 6. Wznawiamy od początku października spowiedź w dni powszednie od godz. 6.00 do 10.30 i od 15.00 do 19.30.
 7. W pierwsze poniedziałki miesiąca o godz. 20.00 w sali św. Eligiusza czuwania w duchu Taizé. Pierwsze spotkanie już jutro. Szczegóły na plakatach.
 8. Zapraszamy młodzież w wieku szkolnym na spotkania wspólnoty Młodzieży Franciszkańskiej. Spotkania odbywają się we wtorki o godz. 17.15 w salce katechetycznej. Szczegóły na plakatach.
 9. W imieniu organizatorów kwesty z minionej niedzieli – Wspólnoty Burego Misia im. Bogdana Jańskiego dziękujemy za wsparcie budowy nowego domu dla osób niepełnosprawnych. Zebrano 2487,79 zł.
 10. W niedzielę 8 października XVII Dzień Papieski pod hasłem: “Idźmy naprzód z nadzieją”. Stypendyści Fundacji zapraszają krakowian m. in. do udziału w miasteczku rodzinnym (atrakcjach dla rodzin i dzieci), zorganizowanym w Arcybractwie Miłosierdzia przy ul. Siennej 5.
 11. Z kalendarza liturgicznego:
  -W poniedziałek, 2 października wspomnienie świętych Aniołów Stróżów.
  -W środę, 4 października uroczystość św. Franciszka, diakona, założyciela trzech zakonów.
  -We czwartek, 5 października wspomnienie św. Faustyny, dziewicy, apostołki Bożego Miłosierdzia.
  -W sobotę, 7 października wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

Na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Pan niech Was obdarzy pokojem.
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl