dodano: 19.12.2016 w kategorii:

Choinka pod Oknem Papieskim

Przy Franciszkańskiej w Krakowie, jak co roku stanęła już wielka choinka. Kardynał Stanisław Dziwisz zaprasza rodziny i dzieci, na spotkanie pod Oknem Papieskim w sobotę 17 grudnia 2016 r., podczas którego zapalone zostaną na choince światełka.

choinka

Spotkanie rozpocznie się o godz. 16.00 i będzie okazją do podziękowania Kardynałowi za jego 11-letnią posługę w Archidiecezji Krakowskiej.

Rozświetlenie choinki w tym szczególnym miejscu jest jednym z najważniejszych wydarzeń przedświątecznych w Krakowie, które z każdym rokiem gromadzi coraz większą liczbę mieszkańców Krakowa i turystów. Nieodłącznym elementem uroczystości jest wizyta św. Mikołaja, który obdarowuje wszystkie obecne na uroczystości dzieci świątecznymi paczkami. W zeszłym roku zostało rozdanych ponad cztery tysiące prezentów.

Podczas spotkania wystąpią zespoły i schole dziecięce: Promyczki Dobra, Schola „Śnieżnej Pani” z Tokarni oraz Mali Miętusianie.

Organizatorami spotkania są: Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”, Fundacja Bukovina oraz Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krakowie.

Ramowy program spotkania:
Godz. 16.00 – rozpoczęcie spotkania,
Godz. 16.30 – przywitanie Księdza Kardynała,
Godz. 17.15 – zapalenie światełek na choince,
Godz. 17.30 – wizyta św. Mikołaja.

Zapraszamy!

źródło: http://www.franciszkanie.pl/artykuly/choinka-pod-oknem-papieskim

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl