dodano: 15.01.2022 w kategorii:

II Niedziela Zwykła 16 stycznia 2022 roku

  1. Od 18 do 25 stycznia obchodzony jest w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W Krakowie centralne nabożeństwo ekumeniczne pod przewodnictwem bpa Damiana Muskusa odbędzie się w niedzielę 23 stycznia o godzinie 19.00 w Bazylice NSPJ przy ul. Kopernika 26. Hasłem tegorocznego Tygodnia Modlitw są słowa zaczerpnięte z Ewangelii św. Mateusza „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon”. Program wszystkich wydarzeń dostępny jest na plakatach oraz w internecie.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.30 w kaplicy Matki Bożej Bolesnej koronka do Siedmiu Boleści Matki Bożej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  3. We środę 19 stycznia o godz. 16.00 różaniec w intencji misji, a następnie o godz. 16.30 Msza święta wotywna ku czci ogosławionych męczenników Zbigniewa i Michała w kaplicy Męki Pańskiej.
  4. Dokładnie 100 lat temu, w styczniu 1922 r., ukazał się pierwszy numer „Rycerza Niepokalanej”, miesięcznika założonego przez św. Maksymiliana Kolbego.  Z tej okazji Instytut Studiów Franciszkańskich oraz Wyższe Seminarium Duchowne Franciszkanów w Krakowie zapraszają do udziału w XVIII Sesji kolbiańskiej pt. „Rycerz Niepokalanej. Historia – współczesność – perspektywy”, która odbędzie się w sobotę, 22 stycznia 2022 r. w Auli bł. Jakuba przy ul. Franciszkańskiej 4 w Krakowie. Szczegóły na plakatach.
  5. Działający przy naszej Bazylice chór Cecyliański wyraża swoją wdzięczność za wszelkie ofiary złożone do puszek w ubiegłą niedzielę, a przeznaczone na działalność chóru, który przygotowuje się do 100-lecia swojego istnienia. Chórzyści kwestujący przy naszej Bazylice zebrali w sumie 1215 zł. Bóg zapłać.
  6. Z kalendarza liturgicznego:

W środę, 19 stycznia wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa, który był mieszkańcem naszego klasztoru w okresie kiedy był profesorem i rektorem Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W piątek, 21 stycznia wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. Dzień modlitw o kanonizację bł. Jakuba Strzemię.

Pan niech Was obdarzy pokojem! Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl