dodano: 12.06.2017 w kategorii:

Kraków. Harcerski kurs Alpha u franciszkanów

Od kwietnia do czerwca 2017 r. przy klasztorze franciszkanów w Krakowie odbywała się pierwsza edycja kursu Alpha dla harcerzy. Liderami i pomysłodawcami byli sami harcerze, członkowie Studenckiego Duszpasterstwa Franciszkańskiego „Mrowisko” – Patryk Czerech pochodzący z białostockiego środowiska harcerskiego oraz Oliwia Wolf związana ze śląskim ZHP.

Duchową opiekę nad uczestnikami oraz posługującymi w czasie kursu pełnił franciszkanin Marcin Buntow, który również jest harcerzem, przy pomocy ks. Filipa Pajestki – kapelana Krakowskiej Chorągwi ZHP. W prowadzeniu kursu pomagała młodzież ze wspólnot „Mrowisko” oraz „Koinonia” działających przy krakowskim klasztorze.

Wyjątkowość kursu polega nie tylko na tym, że jest on pierwszy w Małopolsce specjalnie dla harcerzy, ale także w tym, że wzięli w nim udział harcerze z aż czterech polskich organizacji skautowych – Związku Harcerstwa Polskiego, Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, Skautów Europy oraz Niezależnego Związku Harcerstwa “Czerwony Mak”.

Kurs stał się okazją do pogłębienia relacji z Bogiem, nawiązaniu nowych znajomości i przyjaźni, a także do uświadomienia sobie potrzeby aktywnego życia w Kościele, do posługi ewangelizacji w środowisku harcerskim, szkolnym, rodzinnym. Organizatorzy oraz uczestnicy dziękują Bogu za czas łaski, a także klasztorowi wraz z seminarium franciszkańskim oraz wszystkim dobrodziejom, dzięki którym kurs mógł się odbyć.

Następna edycja dla harcerzy w Krakowie u franciszkanów już w październiku. Zainteresowanych zachęcamy do odwiedzenia fanpage na FB: http://Fb.me/harcalphakrk

źródło: https://www.franciszkanie.pl/artykuly/krakow-harcerski-kurs-alpha-u-franciszkanow

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl