dodano: 20.06.2017 w kategorii:

Kraków. Śpiewające egzaminy

Kolejny rok akademicki zakończyła Franciszkańska Szkoła Muzyki i Liturgii w Krakowie. Studenci kursu 2016/2017 pomyślnie zdali końcowe egzaminy, które były podzielone na trzy etapy.

W pierwszej części w oparciu o wykłady i katechezy, mogli wykazać się wiedzą na temat liturgii. Następnie z zakresu praktyki liturgicznej należało odpowiednio dobrać repertuar śpiewów na wybrane dni roku liturgicznego oraz przedstawić propozycję rozśpiewki dla scholi. Ostatnim etapem był sprawdzian z umiejętności muzycznych: umiejętność dyrygowania, podania dźwięków i śpiew wybranej pieśni liturgicznej. Egzaminatorami byli wykładowcy: mgr Karolina Ruchlewicz, mgr Barbara Pieczara i mgr lic. Marcin Drąg OFMConv.

Po zakończeniu egzaminów udaliśmy się na Eucharystię kończącą rok akademicki, podczas której sami absolwenci poprowadzili utworzony przez siebie chór. Obecni na tej Mszy Świętej mogli na własne uszy usłyszeć owoce rocznej pracy naszych studentów.

Ostatni dzień szkoły zakończył się rozdaniem świadectw i wspólną agapą. Dziękujemy wszystkim wykładowcom i studentom za twórczy czas odkrywania piękna liturgii i zapraszamy na następny rok akademicki 2017/218.

Franciszkańska Szkoła Muzyki i Liturgii powstała z inspiracji organizatorów Franciszkańskich Warsztatów Muzyki Liturgicznej, które począwszy od 2009 roku odbywają się przy krakowskim klasztorze franciszkanów. Jej działalność wpisuje się w wielkie dziedzictwo i tradycję Zakonu Franciszkanów wyrażaną w silnej trosce o piękno liturgii. Ponadto odpowiada na wezwanie Soboru Watykańskiego II “aby wszyscy wierni byli wdrażani do pełnego, świadomego i czynnego udziału w obrzędach liturgicznych”. Szkoła polega na rocznym kursie skierowanym do osób zainteresowanych muzyką liturgiczną w ramach którego zdobywają wiedzę praktyczną i teoretyczną z zakresu liturgii i jej integralnej rzeczywistości jaką jest muzyka. Franciszkańska Szkoła Muzyki i Liturgii jest częścią Instytutu Studiów Franciszkańskich. Więcej informacji: www.szkola.franciszkanie.pl.

źródło: https://www.franciszkanie.pl/artykuly/krakow-spiewajace-egzaminy

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl