dodano: 1.02.2017 w kategorii:

Krakowskie obchody Dnia Islamu w Kościele katolickim

31 stycznia 2017 r. (wtorek) w krakowskiej Bazylice Franciszkanów o godz. 15.30 rozpocznie się nabożeństwo słowa Bożego, któremu przewodniczyć będzie ks. biskup Grzegorz Ryś. Tegorocznym hasłem Dnia Islamu w Kościele katolickim jest: „Chrześcijanie i muzułmanie: adresaci i narzędzia Bożego miłosierdzia”.

Dni Islamu 2017

O godzinie 16.30 w sali 111 (I p.) Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II przy ul. Franciszkańskiej 1, odbędzie się spotkanie z Janiną Ochojską z Polskiej Akcji Humanitarnej, przebiegające pod hasłem „Czy muzułmanin jest moim bliźnim?”.

Dzień Islamu w Kościele katolickim obchodzony jest od 2001 roku. Ustanowiono go decyzją Konferencji Episkopatu Polski jako dzień modlitw poświęcony islamowi. Regularne modlitwy w intencji pokoju i współdziałania razem z wyznawcami islamu w świątyniach katolickich w Polsce były prowadzone od lat przez Fundację Dzieło Odnowy Miłości D.O.M. W czerwcu 1997 r. powstała Rada Wspólna Katolików i Muzułmanów stawiająca sobie za cel propagowanie dialogu między wyznawcami tych dwóch religii. Tematykę obchodów Dnia Islamu wyznacza przesłanie kierowane do muzułmanów przez papieża z okazji ich corocznego święta na zakończenie miesiąca postu, ramadanu.

Organizatorami krakowskich obchodów XVII Dnia Islamu są: Instytut Teologii Fundamentalnej, Ekumenii i Dialogu UPJPII, Duszpasterstwo Ekumeniczne Archidiecezji Krakowskiej oraz krakowscy franciszkanie.

 

źródło: http://www.franciszkanie.pl/artykuly/krakowskie-obchody-dnia-islamu-w-kosciele-katolickim

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl