dodano: 1.03.2019 w kategorii:

Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie

28 lutego 2019 r. w Klasztorze św. Franciszka w Krakowie odbył się etap diecezjalny XIII Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie. W tym wydarzeniu wzięło udział 38 uczniów szkół podstawowych, gimnazjum oraz ponadgimnazjalnych z Krakowa oraz innych miejscowości Małopolski.

Olimpiada była przygotowana przez krakowskich franciszkanów, pod przewodnictwem brata Łukasza Gory – jako przewodniczącego diecezjalnego ośrodka, a także przy pomocy młodych Rycerzy Niepokalanej ze wspólnoty spotykającej się przy Klasztorze św. Franciszka.

W kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych I miejsce zdobył Mikołaj Ochman z Publicznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Stanisławie Górnym, natomiast wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych I miejsce wywalczył Grzegorz Mirek z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Myślenicach.

Większość uczestników wykazała się dobrą znajomością życiorysu oraz działalności św. Maksymiliana oraz historii Rycerstwa Niepokalanej. Wszystkim uczestnikom oraz nauczycielom serdecznie gratulujemy!

źródło: https://www.franciszkanie.pl/artykuly/krakow-olimpiada-wiedzy-o-sw-maksymilianie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl