dodano: 18.03.2019 w kategorii:

Oratorium o św. Józefie

Schola męska “Mendicantes” działająca przy Klasztorze Franciszkanów w Krakowie zaprasza na Oratorium o św. Józefie, które zostanie wykonane w Bazylice św. Franciszka z Asyżu w dzień poświęcony temu świętemu, czyli 19 marca 2019 o godz. 20.00.

Jak piszą twórcy, cicha postać św. Józefa inspiruje. Dla młodych zaangażowanych w życie Kościoła, ten pokorny, ale równocześnie silny człowiek, staje się zapewnieniem, że przyjmowanie Bożej Woli w codzienności swojego życia przemienia rzeczywistość! 

Z potrzeby serca powstało Oratorium o św. Józefie, które, jak wierzymy, sprawi, że Opiekun Jezusa stanie się nam, młodym duchem i ciałem, jeszcze bliższy i przystępniejszy!

Dylematy, wątpliwości, ale i marzenia o życiu oddanym Bogu – wszystko to mieszało się w tym Sprawiedliwym Izraelicie. Od kiedy w Jego życie wkroczył Bóg nic już nie było takie samo…

Oratorium zostało napisane przez Pawła Golińskiego, studenta Kompozycji i Aranżacji na Akademii Muzycznej w Katowicach.

Utwory zostaną wykonane przez połączone siły kilku scholi i chórów krakowskich:

– Voce Angeli,

– Schola męska “Mendicantes”,

– Schola DA “Na Miasteczku”,

– Hereditatem Regnum,

– Schola 11-stkowa Bazyliki Franciszkanów.

Pod batutą Pawła Golińskiego zagra orkiestra złożona z zaprzyjaźnionych muzyków z Krakowa, Warszawy, Katowic i Wrocławia. Partie solowe w utworach zaśpiewa zaprzyjaźniona z franciszkańskim środowiskiem Katarzyna Młynarska z Opola.

Libretto powstało w oparciu o fragmenty Pisma Świętego, teksty hymnów liturgicznych poświęconych św. Józefowi – Oblubieńcowi Najświętszej Maryi Panny, Litanię ku czci św. Józefa oraz teksty własne Pawła Golińskiego, Tomasza Pałuka oraz Konrada Napieralskiego.

WSTĘP WOLNY!

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

O wydarzeniu na portalu Facebook: ORATORIUM O ŚW. JÓZEFIE.

źródło: https://www.franciszkanie.pl/artykuly/oratorium-o-sw-jozefie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl