dodano: 6.03.2022 w kategorii:

Pomoc uchodźcom z Ukrainy cd.

Pomagamy jak możemy! 🆘
 
🟦 Jak wiecie od kilku dni gościmy wraz ze wspólnotą z WSD Franciszkanów w Krakowie (franciszkanska4.pl) w naszym klasztorze uchodźców z Ukrainy. Liczba osób dynamicznie ulega zmianie – jedni znajdują schronienie na zachodzie Polski lub po za jej granicami. Inni zostają na dłużej. Na dziś schronienie znajduje u nas 40 osób.
 
🟨 Dla naszych gości prócz pokoi przygotowaliśmy salę do wspólnych spotkań, rekreacji oraz aneks kuchenny i mini pralnię. Zapewniamy im także posiłki dzięki wsparciu Caritas Archidiecezji Krakowskiej.
 
🙏 Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w duszpasterstwa działające przy naszej Bazylice za gotowość, dyspozycyjność, troskę, wsparcie, ofiarność, krótko mówiąc za serce na dłoni okazywane tym, którzy chronią się w klasztornych murach.
 
🤝Dziękujemy także wszystkim ofiarodawcom, którzy dokonują wpłat na klasztorny fundusz charytatywny (nr konta: 57 1240 4650 1111 0010 7804 3850 w tytule przelewu wpisując “pomoc uchodźcom”).
 
🙂Cieszymy się także, że znalazło się wielu wspierających zbiórkę rzeczową organizowaną w ostatnich dniach przez franciszkańską Fundacja Brat Słońce (bratslonce.pl).
 
👍Mamy pewność, że dzięki Waszej pomocy wszelkie potrzeby naszych gości zostaną zaspokojone, a zebrane środki pomogą wyjść na przeciw również potrzebującym w Ukrainie!
 
Zdjęcie poglądowe – pexels.com
 
 

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl