dodano: 12.10.2017 w kategorii:

Rozpoczęcie zajęć we Franciszkańskiej Szkole Muzyki i Liturgii

7 października 2017 r. Franciszkańska Szkoła Muzyki i Liturgii rozpoczęła kolejny rok akademicki. Pierwszy zjazd otworzyła Eucharystia w Bazylice św. Franciszka w Krakowie, po której studenci otrzymali potrzebne materiały i pomoce naukowe.

Następnie wszyscy przystąpili do udziału w wykładach i zajęciach praktycznych. Podjęte tematy pierwszego spotkania objęły między innymi: historię muzyki liturgicznej, postawy i gesty w liturgii, emisję głosu, śpiew psalmów i zasady muzyki. Naukę w szkole rozpoczęło 31 osób z całej Polski, które w kolejnych 11 zjazdach będą zgłębiać tajemnice liturgii oraz jej integralnej rzeczywistości jaką jest muzyka. Życzymy studentom Franciszkańskiej Szkoły Muzyki i Liturgii twórczego czasu rozwijania swoich umiejętności i owocnego odkrywania piękna liturgii. Niech spełniają się w nasz wszystkich słowa św. Franciszka: aby głos zgadzał się z duchem, a duch z Bogiem!

Franciszkańska szkoła Muzyki i Liturgii jest rocznym kursem rozwijającym wiedzę i umiejętności w zakresie muzyki liturgicznej jak również samej liturgii. Swoją ofertę kieruje w stronę członków chórów, schol, kantorów, osób zaangażowanych w animację śpiewu liturgicznego. Do jej wykładowców należą znani w Polsce i za granicą muzycy i kompozytorzy, m.in. Piotr Pałka, Paweł Bębenek, Katarzyna Młynarska, s. Suzi Ferfoglia.

Więcej informacji na stronie: www.szkola.franciszkanie.pl

o. Marcin Drąg OFMConv

źródło: https://www.franciszkanie.pl/artykuly/krakow-rozpoczecie-zajec-we-franciszkanskiej-szkole-muzyki-i-liturgii

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl