dodano: 12.05.2017 w kategorii:

Sanctus Dominus – Franciszkańskie Warsztaty Muzyki Liturgicznej

Kyrie jako akt uwielbienia miłosiernego Boga, Gloria będące śpiewem na cześć Pana, który zbliża się do człowieka, Sanctus łączące liturgię niebiańską z ziemską oraz Agnus Dei towarzyszące łamaniu Chleba, w którego treści zawarty jest pokój – dar Zmartwychwstałego Chrystusa – to tylko niektóre tematy podejmowane w ramach Franciszkańskich Warsztatów Muzyki Liturgicznej Sanctus Dominus odbywających się w dniach 5-7 maja 2017 r. w klasztorze franciszkanów w Krakowie.

Prowadzący warsztaty: Piotr Pałka, Janusz Wierzgacz, Barbara Pieczara, Karolina „Inka” Ruchlewicz oraz o. Marcin Drąg zadbali o różnorodność zajęć, tematów i repertuaru.

Uczestnicy uczyli się części stałych skomponowanych przez znanych kompozytorów, co dało szerokie spojrzenie na różne tradycje śpiewu Ordinarium Missae. Praca nad repertuarem przebiegała bardzo sprawnie dzięki kompetencjom prowadzących oraz wysokiemu poziomowi uczestników, którzy z zaangażowaniem brali udział w próbach głosowych, wspólnych, emisji głosu oraz konferencjach. Owoce trzydniowych zajęć mogliśmy usłyszeć w niedzielę na Eucharystii o godz. 12.00, a ich skuteczność dało się zauważyć w innych uczestnikach liturgii włączających się w śpiew przygotowany podczas warsztatów.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i prowadzącym za wspólny czas, w którym mogliśmy odkrywać piękno – Boski atrybut udzielany Kościołowi w liturgii.

Franciszkańskie Warsztaty Muzyki Liturgicznej organizowane są przez Franciszkańską Szkołę Muzyki i Liturgii przy współpracy Fundacji „Brat Słońce”. Pierwsze warsztaty odbyły się w 2009 r.

o. Marcin Drąg OFMConv
źródło: https://www.franciszkanie.pl/artykuly/sanctus-dominus-franciszkanskie-warsztaty-muzyki-liturgicznej-1

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl