dodano: 21.07.2017 w kategorii:

Spotkanie autorskie z kard. R. Sarahem – zapowiedź

W sobotę 22 lipca o godz. 15.00 franciszkanie organizują w Krakowie autorskie spotkanie z prefektem Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów kard. Robertem Sarahem.

W Auli bł. Jakuba przy Franciszkańskiej 4 będzie można nabyć wszystkie jego książki, w tym najnowszą – „Moc milczenia. Przeciw dyktaturze hałasu”, która właśnie opuściła drukarnię Sióstr Loretanek.

Obszerny wywiad w całości poświęcony ciszy i milczeniu przeprowadził pisarz Nicolas Diat. Do niezwykłej rozmowy został zaproszony również generał Zakonu Kartuzów Dysmas de Lassus, który od 40 lat żyje w wielkiej ciszy kontemplacji.

Przedmowę do trzeciej książki Prefekta Kongregacji napisał papież emeryt Benedykt XVI, który wyraził radość, że „przy kardynale Sarahu, nauczycielu milczenia i modlitwy wewnętrznej, liturgia jest w dobrych rękach”.

Kard. Robert Sarah przybędzie do Polski na zaproszenie krakowskiej prowincji franciszkanów. W niedzielę 23 lipca, uroczyście ogłosi franciszkańskie Sanktuarium Matki Bożej – Pani Ziemi Żywieckiej w Rychwałdzie Bazyliką Mniejszą. Msza św. dziękczynna będzie transmitowana w TVP Polonia o godz. 11.00.

 

1. SARAH_KRAKÓW

2. SARAH

FullSizeRender_4

jms

źródło: https://www.franciszkanie.pl/artykuly/krakow-spotkanie-autorskie-z-kard-r-sarahem-zapowiedz

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl