dodano: 4.12.2017 w kategorii:

Spotkanie z Markiem Kinzerem

„Odkrywając tajemnicę Kościoła. Dialog chrześcijańsko-mesjański” to temat spotkania z mesjańskim rabinem, drem Markiem Kinzerem, które odbędzie się 6 grudnia 2017 r. o godz. 19.00 w Sali Włoskiej Klasztoru Franciszkanów w Krakowie (Pl. Wszystkich Świętych 5, wejście przez krużganki).

Mark Kinzer jest rabinem żydowskiej kongregacji mesjańskiej w Ann Arbor w stanie Michigan. To teolog i biblista, założyciel Instytutu Teologicznego Żydów Mesjańskich. Obronił doktorat ze studiów bliskowschodnich na Uniwersytecie w Michigan. Jest członkiem m.in. Grupy ds. Dialogu Między Katolikami a Żydami mesjańskimi oraz Helsińskiej Grupy Konsultacyjnej ds. Ciągłości Tożsamości Żydowskiej w Ciele Chrystusa, a także autorem wielu publikacji na temat teologii Żydów mesjańskich.

Tematy poruszane na spotkaniu:

  • „Kościół wobec Izraela” – ks. prof. dr hab. Łukasz Kamykowski (teolog, dyrektor Instytutu Teologii Fundamentalnej,Ekumenii i Dialogu UPJP II w Krakowie, kierownik studiów podyplomowych “Relacje chrześcijańsko-żydowskie”)
  • „Izrael wobec Kościoła” – dr Mark S. Kinzer

Spotkanie poprowadzi dr Andrzej Zając OFMConv.

Podczas spotkania będzie miała miejsce promocja książki: „Zgłębiając własną tajemnicę. Kościół w żydowskiej myśli mesjańskiej”, w której autor z ogromnym szacunkiem i wdzięcznością zwraca się do członków Kościoła, szczególnie katolików, którym – jak sam twierdzi – zawdzięcza odkrycie własnej tożsamości. Jako punkt wyjścia traktując dokumenty Soboru Watykańskiego II, prowadzi Czytelnika przez swoją historię i odkrywa przed nim jednocześnie historię Narodu Wybranego.

Ramę publikacji stanowi egzegeza biblijna, dzięki której Mark Kinzer tłumaczy teologiczne znaczenie tożsamości Jezusa jako Żyda, którego zrozumienie prowadzi do poznania tożsamości Kościoła i jego życia sakramentalnego.

To pierwsza na polskim rynku wydawniczym książka rabina mesjańskiego, który będąc całe swoje życie blisko Kościoła, tłumaczy rolę Narodu Wybranego we wspólnocie wierzących w Chrystusa.

Więcej o książce: BRATNI ZEW.

Wstęp wolny

Organizatorzy:

  • Fundacja Szkoła Sług Ducha
  • WSD Franciszkanów w Krakowie
  • Klasztor Franciszkanów w Krakowie
  • Wydawnictwo Franciszkanów Bratni Zew
  • Instytut Teologii Fundamentalnej, Ekumenii i Dialogu, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie

 

źródło: https://www.franciszkanie.pl/artykuly/krakow-spotkanie-z-markiem-kinzerem

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl