dodano: 12.01.2017 w kategorii:

Taizé u franciszkanów

9 stycznia 2017 r. w kaplicy św. Eligiusza w klasztorze krakowskich franciszkanów odbyło się pierwsze czuwanie Taizé z cyklu modlitewnych spotkań w pierwsze poniedziałki miesiąca. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z czuwania oraz krótkich filmików, które wprowadzają w atmosferę tego pięknego czasu.

Inicjatywa spotkań wyszła od młodzieży, należącej do rożnych wspólnot przy Bazylice św. Franciszka w Krakowie.

Z błogosławieństwem ojca gwardiana młodzi ludzie zorganizowali scholę, która jednocześnie jest ekipą odpowiedzialną za czuwania, rozpowszechniła informację w Krakowie i okolicach, i na chwałę Bożą “ruszyło”! Na czuwaniu było około pięćdziesięciu osób z Kościoła katolickiego, a także ewangelickiego. Sporo, spośród obecnych było w Rydze z krakowskimi franciszkanami na tegorocznym Europejskim Spotkaniu Młodych, organizowanym przez wspólnotę braci z Taizé zawsze na przełomie roku w rożnych krajach Europy.

Czuwania Taizé mają charakter ekumeniczny i charakteryzują się szczególną modlitwą o pokój na świecie i budowanie zaufania oraz jedności pomiędzy ludźmi, pośród chrześcijan. Zapraszamy bardzo serdecznie na następne czuwania.

źródło: http://www.franciszkanie.pl/artykuly/taize-u-franciszkanow

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl