dodano: 1.02.2017 w kategorii:

Wspólne kolędowanie u franciszkanów

Wprawdzie okres Bożego Narodzenia skończył się wraz z Niedzielą Chrztu Pańskiego, ale tradycyjnie w Polsce śpiewamy kolędy do 2 lutego, do święta Matki Bożej Gromnicznej. Dlatego też 29 stycznia 2017 r. wieczorem krakowscy franciszkanie zaprosili wiernych do wspólnego kolędowania.

Oprawę muzyczną stworzyli: o. Grzegorz Siwek, o. Łukasz Gora, Karolina „Inka” Ruchlewicz, Piotr Przewoźniak i Grzegorz Różycki.

Spotkanie otworzył ojciec Gwardian, zapraszając do wspólnego kolędowania i zachęcając do radosnego śpiewu oraz szczególnego zwrócenia uwagi na bogatą treść teologiczną kolęd.

Zgromadzeni na wspólnym kolędowaniu wypełnili po brzegi pojemną franciszkańską Aulę bł. Jakuba. Razem śpiewem modliły się wszystkie pokolenia, korzystając z wyświetlanych na rzutniku tekstów. Nowoczesne aranżacje muzyczne pokazały, że polskie kolędy można śpiewać na wiele sposobów i wciąż pozostają one modlitwą – raz radosną, a raz pełną nostalgii i zamyślenia.

Wspólny śpiew i modlitwa zainspirowały do planów na przyszłość: być może już wkrótce pojawi się zaproszenie na spotkanie nie tylko przy okazji kolędowania.

Jarema Senecki

źródło: http://www.franciszkanie.pl/artykuly/krakow-wspolne-koledowanie-u-franciszkanow

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl