dodano: 1.12.2019 w kategorii:

1 Niedziela Adwentu – 1 grudnia 2019 r.

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent, okres liturgiczny przypominający, że oczekujemy na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa. Jednocześnie jest to czas poprzedzający pamiątkę pierwszego przyjścia – wcielenia Syna Bożego czyli przygotowania się do Świąt Bożego Narodzenia.
 2. Trwa nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Mszy św. nowennowe o godz. 16.30. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału jako formy rekolekcji adwentowych.
 3. Od poniedziałku zapraszamy na Roraty w dni powszednie na godz. 6.00 rano. Przed pracą, przed szkołą, przed studiami, przed nowym dniem. Nie prześpijmy Adwentu.
 4. W poniedziałek, 2 grudnia o godz. 20.00 Czuwanie Taizé w kaplicy św. Eligiusza.
 5. We czwartek, 5 grudnia o godz. 17.00 w Auli bł. Jakuba odbędzie się prezentacja wyników badań archeologicznych prowadzonych w kryptach grobowych naszej bazyliki i krużganków. W programie wykład prof. dr hab. Anny Drążkowskiej z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, film z badań archeologicznych, spacer wirtualny po kryptach oraz wystawa prezentująca zabytki z krypt. Zapraszamy
 6. 7 grudnia przypada pierwsza sobota miesiąca, po Mszy św. o godz. 9.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszamy.
 7. W przyszłą niedzielę, 8 grudnia, uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Mszy świętej odpustowej o godz. 12.00 przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi opat cystersów z Mogiły o. dr Piotr Chojnacki. Zapraszamy.
 8. W następną niedzielę, 8 grudnia od godz. 14.00 możliwość spowiedzi w języku hiszpańskim. O godz. 14.30 w Bazylice Msza św. w języku hiszpańskim, a po niej spotkanie w Sali bł. Jakuba. Będzie to spotkanie już o charakterze bożonarodzeniowym Navidad Latinoamericana. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
 9. Także w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 19.00 zapraszamy na śpiew Akatystu – starożytnego hymnu ku czci Bogurodzicy.
 10. Również za tydzień, przy wyjściach z Bazyliki odbędzie się kwesta na rzecz Żywej Szopki przy Franciszkańskiej. Tego roku nasza franciszkańska wspólnota po raz 27 przygotowuje się do tego wydarzenia, które od wielu lat wpisuje się w krakowskie świętowanie Bożego Narodzenia. Prosimy o wsparcie.
 11. Z kalendarza liturgicznego:
  -We wtorek, 3 grudnia wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, zakonnika i prezbitera.
  -W piątek, 6 grudnia wspomnienie św. Mikołaja, biskupa. Pierwszy piątek miesiąca.
  -W sobotę, 7 grudnia wspomnienie św. Ambrożego, biskupa.

 

Niech Boże błogosławieństwo umacnia Was i towarzyszy Wam w radosnym przeżywaniu Adwentu. Pan niech Was obdarzy pokojem. 
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl