dodano: 2.12.2018 w kategorii:

1 Niedziela Adwentu – 2 grudnia 2018 r.

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent, okres liturgiczny przypominający, że oczekujemy na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa. Jednocześnie jest to czas poprzedzający pamiątkę pierwszego przyjścia – wcielenia Syna Bożego czyli przygotowania się do Świąt Bożego Narodzenia.
 2. Trwa nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Nowenna jest odprawiana na Mszy św. o godz. 16.30. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do skorzystania jako formy rekolekcji adwentowych.
 3. Dzisiaj, po Mszy świętej o godz. 19.00 zapraszamy na czuwanie przy ikonie Matki Bożej, które poprowadzi schola męska Mendicantes działająca przy naszym klasztorze. Czuwanie jest propozycją do głębszego wejścia w okres Adwentu, którego szczególną patronką jest Maryja Niepokalana.
 4. Zapraszamy na Roraty w dni powszednie na godz. 6.00 rano. Przed pracą, przed szkołą, przed studiami, przed nowym dniem. Nie prześpijmy Adwentu.
 5. W poniedziałek, 3 grudnia o godz. 20.00 Czuwanie Taizé w kaplicy św. Eligiusza.
 6. W piątek, 7 grudnia po Mszy świętej o g. 19.00 zapraszamy na Akatyst ku czci Bogurodzicy. Nabożeństwo jest Hymnem ku czci Maryi Dziewicy powstałym w VI w. Pragniemy tym pięknym śpiewem pochodzącym z tradycji bizantyjskiej uczcić Maryję Niepokalaną, w wigilię Jej uroczystości.
 7. W sobotę, 8 grudnia, uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Mszy świętej odpustowej o godz. 16.30 przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi opat cystersów z Mogiły o. dr Piotr Chojnacki. Zapraszamy.
 8. W niedzielę, 9 grudnia, o godz. 16.30 Msza święta o kanonizację bł. Anieli Salawy. Po Mszy świętej modlitwy przy grobie Błogosławionej wraz z odczytaniem podziękowań i próśb, oraz uczczenie relikwii.
 9. W następną niedzielę, 9 grudnia o godz. 14.30 w Kaplicy Matki Bożej Bolesnej Msza św. w języku hiszpańskim, od godz. 14.00 możliwość spowiedzi w tym języku. Po Mszy św. spotkanie zainteresowanych w Sali Włoskiej.
 10. Także w przyszłą niedzielę, przy wyjściach z Bazyliki wolontariusze franciszkańskiej Fundacji Brat Słońce kwestować będą na jeden z projektów fundacji wspierający Centrum św. Maksymiliana w Harmężach. Podczas kwesty rozdawane będzie sianko bożonarodzeniowe na stół wigilijny.
 11. Z kalendarza liturgicznego:
  -W poniedziałek, 3 grudnia wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.
  -W piątek, 7 grudnia wspomnienie św. Ambrożego, biskupa. Pierwszy piątek miesiąca.

Niech Boże błogosławieństwo umacnia Was i towarzyszy Wam w radosnym przeżywaniu Adwentu. Pan niech Was obdarzy pokojem. Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl