dodano: 25.11.2016 w kategorii:

1 Niedziela Adwentu – 27 listopada 2016 r.

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent, okres liturgiczny przypominający, że oczekujemy na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa. Jednocześnie jest to czas poprzedzający pamiątkę pierwszego przyjścia – wcielenia Syna Bożego czyli przygotowania się do Świąt Bożego Narodzenia.
 2. W czasie całego Adwentu, poza niedzielami, o godz. 16.30 odprawiane są Roraty, czyli Msze św. ku czci Najświętszej Maryi w Adwencie.
 3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 obędzie się koncert Chóru Cecyliańskiego oraz towarzysząca mu zbiórka datków, które będą przekazane na remont ołtarza głównego.
 4. We wtorek, 29 listopada o godz. 16.30 rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte z kazaniami codziennie o godz. 16.30. Kazania nowennowe głosi o. Tomasz Czajka OFMConv.
 5. W sobotę, 3 grudnia o godz. 20.00 nabożeństwo dziękczynne za beatyfikację błogosławionych o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka.
 6. W niedzielę, 4 grudnia o godz. 12.00 Msza św. dziękczynna za beatyfikację męczenników z Peru pod przewodnictwem kard. Angelo Amato, prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Po Mszy św. procesja do Kaplicy Męki Pańskiej, w której znajdują się relikwie Błogosławionych. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia!
 7. W tym samym dniu w godzinach od 9.00 do 11.00 możliwość obejrzenia prezentacji multimedialnej pt. Męczennicyw Sali Włoskiej, wejście od  krużganków klasztornych.
 8. Zostały zdjęte rusztowania z przodu ołtarza głównego. Wykonano tylko wstępne badania i najbardziej pilne prace. Całość prac obejmujących także zabezpieczenie konstrukcji i renowacje ołtarza wymaga przygotowania pełnego projektu konserwatorskiego oraz zgromadzenia na ten cel odpowiednich środków. Do prac powrócimy więc w sprzyjającym terminie. Dziękując za dotychczasowewsparcie, prosimy o dalszą pomoc finansową. Ofiary na ten cel można składać do puszki przy ołtarzu św. Antoniego. Za wszelką dobroć niech Pan Wam wynagrodzi.
 9. Z kalendarza liturgicznego:
  -We wtorek, 29 listopada święto Wszystkich Świętych Zakonu Franciszkańskiego.
  -We środę, 30 listopada święto św. Andrzeja Apostoła.
  -W piątek, 2 grudnia,  I piątek miesiąca i wspomnienie bł. Rafała Chylińskiego, kapłana, franciszkanina, który do Zakonu wstąpił w Krakowie w 1715 r. Ponownie przebywał w naszym krakowskim klasztorze w latach 1736–1738, aby jako kapelan i pielęgniarz służyć chorym w czasie epidemii, która nawiedziła miasto.
  -W sobotę, 3 grudnia wspomnienie  św. Franciszka Ksawerego, zakonnika i kapłana.

Niech Boże błogosławieństwo umacnia Was i towarzyszy Wam w radosnym przeżywaniu Adwentu.
Pan niech Was obdarzy pokojem.
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl