dodano: 3.12.2017 w kategorii:

1 Niedziela Adwentu – 3 grudnia 2017 r.

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent, okres liturgiczny przypominający, że oczekujemy na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa. Jednocześnie jest to czas poprzedzający pamiątkę pierwszego przyjścia – wcielenia Syna Bożego czyli przygotowania się do Świąt Bożego Narodzenia.
 2. Zapraszamy na Roraty takie jak kiedyś, czyli w dni powszednie na godz. 6.00 rano. Przed pracą, przed szkołą, przed studiami, przed nowym dniem. Nie prześpijmy Adwentu.
 3. Trwa nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Nowenna jest odprawiana na Mszach św. o godz. 16.30 i 19.00. W poszczególnych dniach w rozważaniach nowennowych na Mszach św. o 16.30 przedstawiane są wybitne postacie zakonu franciszkańskiego odznaczające się szczególną czcią Matki Bożej.
  -We poniedziałek, 4 grudnia po Mszy św. o godz. 19.30 koncert Chóru Męskiego Maryja w pieśniach tradycyjnych.
  -We wtorek, 5 grudnia przypada rocznica beatyfikacji bł. Zbigniewa i Michała.  Mszy św. o godz. 19.00 przewodniczy o. bp Damian Muskus. Po Mszy św. Nabożeństwo Uwielbienia „Skazani ze Skazujących” ze świadectwami osób osadzonych w więzieniu, które podjęły dzieło modlitwy o nawrócenie i opamiętanie się terrorystów skazujących w zamachach niewinnych ludzi na śmierć.
  -W środę, 6 grudnia oprawę Mszy św. o godz. 19.00 przygotowuje Rycerstwo Niepokalanej. Po Mszy św. Nabożeństwo Maryjne.
  -We czwartek, 7 grudnia po Mszy św. o godz. 19.00 Akatyst Bogurodzicy, bizantyjskie nabożeństwo ku czci Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do skorzystania z tych propozycji, także jako dobrej formy rekolekcji adwentowych.
  -We czwartek, 8 grudnia, uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Na Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się zawierzenie naszej Prowincji zakonnej Matce Bożej Niepokalanej. Mszy świętej odpustowej o godz. 16.30 przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi opat cystersów z Mogiły o. dr Piotr Chojnacki. Zapraszamy. 
 1. W sobotę, 9 grudnia, o godz. 16.30 Msza święta o kanonizację bł. Anieli Salawy. Po Mszy świętej modlitwy przy grobie Błogosławionej wraz z odczytaniem podziękowań i próśb, oraz uczczenie relikwii.
 2. W następną niedzielę, 10 grudnia o godz. 14.30 Msza św. w języku hiszpańskim, od godz. 14.00 możliwość spowiedzi w tym języku. Po Mszy św. w Sali Bł. Jakuba odbędzie się Fiesta Navidena Hispanoamericana czyli Święto Bożonarodzeniowe Hiszpańskoamerykańskie. W programie między innymi: zabawy i zwyczaje z Ameryki Łacińskiej, śpiewanie kolęd, św. Mikołaj i degustacja regionalnych przysmaków. Zapraszamy chętnych do udziału.
 3. Także w przyszłą niedzielę, przy wyjściach z Bazyliki wolontariusze franciszkańskiej Fundacji Brat Słońce kwestować będą na jeden z aktualnych projektów fundacji pod nazwą „Cuda pod dachem”, którego celem jest ratowanie franciszkańskiego centrum pomocy dla uzależnionych w Chęcinach. Wolontariusze opowiedzą także o swoich działaniach i możliwości wsparcia innych inicjatyw Fundacji. Podczas kwesty rozdawane będzie sianko bożonarodzeniowe na stół wigilijny.
 4. Z kalendarza liturgicznego:
  -We czwartek, 7 grudnia wspomnienie św. Ambrożego, biskupa.

Niech Boże błogosławieństwo umacnia Was i towarzyszy Wam w radosnym przeżywaniu Adwentu.
Pan niech Was obdarzy pokojem. 
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl