dodano: 10.03.2019 w kategorii:

1 Niedziela Wielkiego Postu – 10 marca 2019 r.

 1. Dzisiaj o godz. 14.30. Msza św. po hiszpańsku Pół godziny wcześniej możliwość spowiedzi w tym języku. Po Mszy św. spotkanie w Salce Katechetycznej.
 2. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:
  Gorzkie Żale dzisiaj o godz. 17.15. Kazania głosi o. Bogdan Słyś OFMConv.
  W każdy piątek o godz. 9.00 Msza św. w kaplicy Męki Pańskiej i całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwo pasyjne Arcybractwa Męki Pańskiej o godz. 17.00, po nim Gorzkie Żale, procesja eucharystyczna i ucałowanie relikwii Krzyża Świętego. Kazania głosi o. Przemysław Michowicz OFMConv.
  Codziennie o godz. 17.10, z wyjątkiem piątków i niedziel, Droga Krzyżowa.
 1. Od poniedziałku do piątku o godz. 6.30 Jutrznia czyli liturgiczna modlitwa psalmami. Zapraszamy.
 2. W Wielkim Poście w piątki nie ma Mszy św. o godz. 18.00.
 3. We czwartek, 14 marca po Mszy św. o godz. 19.00 Wspólnota Koinonia i kustosz wystawy Całunu Turyńskiego w Centrum Jana Pawła II zapraszają na Drogę Krzyżową według Całunu Turyńskiego w Kaplicy Męki Pańskiej.
 4. W przyszłą niedzielę, 17 marca rozpoczynają się w naszej Bazylice rekolekcje wielkopostne dla Seniorów i Samotnych. Prowadzić je będzie o. Stanisław Stój OFMConv. Kazania rekolekcyjne w czasie Mszy św. o godz. 8.00, 12.00 i 16.30. W poniedziałek, wtorek i środę o godz. 9.00 i 16.30. Podczas tegorocznych rekolekcji będzie możliwość wstąpienia do Rycerstwa Niepokalanej i Bractwa Trzeźwości św. Maksymiliana. Serdecznie zapraszamy do udziału.
 5. Instytut Studiów Franciszkańskich zaprasza na kolejne Seminarium franciszkańskie zatytułowane „Po co nam kultura?”. Zajęcia poprowadzi o. dr Andrzej Zając, który w oparciu o przykład św. Franciszka opowie m.in. o tym czym jest kultura, jak ją pielęgnować i jakie mamy jej wzorce. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 16 marca 2019 r. Szczegóły na plakatach przy wejściach do Bazyliki. Zapraszamy.

Błogosławionego czasu, pełnego owoców postu, modlitwy i uczynków miłosierdzia.
Pan niech Was obdarzy pokojem!
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl