dodano: 11.06.2017 w kategorii:

10 Niedziela Zwykła – Uroczystość Trójcy Świętej – 11 czerwca 2017 r.

  1. Do dzisiaj włącznie można zadośćuczynić obowiązkowi wynikającemu z przykazania kościelnego: przynajmniej raz w roku spowiadać się i w okresie wielkanocnym przyjąć Komunię świętą.
  2. Działająca przy Bazylice Franciszkanów w Krakowie grupa Mszy św. w języku hiszpańskim z racji 20. rocznicy istnienia zaprasza dzisiaj na Mszę św. o godz. 14.30. Po Eucharystii na placu przed Bazyliką charytatywny koncert i zabawy dla dzieci. W ramach humanitarnej solidarności będzie okazja, aby wspomóc ofiary ostatnich powodzi w Peru w miejscowości Pariacoto, gdzie pracują polscy franciszkanie. Serdecznie zapraszamy.
  3. We wtorek, 13 czerwca święto św. Antoniego z Padwy, patrona naszej prowincji zakonnej. O godz. 16.30 uroczysta Msza św., której przewodniczą Paulini ze Skałki. Po Mszy św. poświęcenie lilii ku czci św. Antoniego. Przy ołtarzu św. Antoniego będą poświęcone „bułeczki św. Antoniego”, które będzie można zabrać ze sobą.
  4. We środę, 14 czerwca przypada uroczystość rocznicy poświęcenia Bazyliki św. Franciszka w Krakowie. O godz. 16.30 Msza św. prymicyjna Wojciecha Szymczaka, franciszkanina.
  5. W najbliższy czwartek, 15 czerwca przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. odprawiane są jak w każdą niedzielę. Po Mszy św. o godz. 16.30 procesja do czterech ołtarzy. Przez całą oktawę po Mszy św. o godz. 16.30 nabożeństwo czerwcowe, a następnie procesja eucharystyczna.
  6. Centralna procesja w naszym mieście w Uroczystość Bożego Ciała rozpoczyna się Mszą św. na Wawelu o godz. 9.00. Do uczestnictwa w niej zapraszamy grupy duszpasterskie działające przy naszej Bazylice: Bractwo Matki Bożej Bolesnej, Arcybractwo Męki Pańskiej, Rycerstwo Niepokalanej i Franciszkański Zakon Świeckich. Spotkanie grup o godz. 7.45, wyjście na Wawel o godz. 8.20.
  7. W sobotę, 17 czerwca wspomnienie św. Brata Alberta Adama Chmielowskiego, zakonnika. W tym dniu o godz. 11.00 w krużgankach wernisaż wystawy filatelistycznej „Święty Brat Albert – patron 2017 roku”. Wystawa będzie czynna do 20 czerwca w godz. 11.00 do 18.00. Serdecznie zapraszamy.
  8. W przyszłą niedzielę, 19 czerwca, po Mszy św. o godz. 16.30 Dróżki ku czci Matki Bożej Bolesnej. W czasie procesji do 7 ołtarzy kazania wygłosi o. Ryszard Jarmuż. Po nabożeństwie w Sali Włoskiej okazja zapisania się do Bractwa Matki Bożej Bolesnej.
  9. Ukazał się najnowszy numer “Posłańca św. Antoniego”. Pismo do nabycia w zakrystii. Zachęcamy do lektury.
  10. Nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy św. o godz. 16.30.

Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu. Pan niech Was obdarzy pokojem!
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl