dodano: 18.06.2017 w kategorii:

11 Niedziela Zwykła – 18 czerwca 2017 r.

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.30 Dróżki ku czci Matki Bożej Bolesnej. W czasie procesji do 7 ołtarzy kazania wygłosi Ryszard Jarmuż. Po nabożeństwie w Sali Włoskiej okazja zapisania się do Bractwa Matki Bożej Bolesnej.
 2. We środę, 21 czerwca o godz. 16.00 Różaniec w intencji misji, a następnie o godz. 16.30 Msza św. wotywna ku czci błogosławionych męczenników Zbigniewa i Michała w kaplicy Męki Pańskiej. To także dzień modlitw o kanonizację bł. Jakuba Strzemię.
 3. Nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy św. o godz. 16.30. a po nich procesja eucharystyczna oktawy Bożego Ciała w krużgankach.
 4. We wspomnienie św. Brata Alberta Adama Chmielowskiego w krużgankach otwarto wystawę filatelistyczną „Święty Brat Albert – patron 2017 roku”. Wystawa będzie czynna do 20 czerwca w godz. 11.00 do 18.00. Siostry FZŚ przy wyjściach z bazyliki rozprowadzają katalogi dotyczące wystawy.
 5. Franciszkańskie Duszpasterstwo Młodzieży i Powołań zaprasza młodzież na pielgrzymkę do Włoch „Śladami św. Franciszka”, która odbędzie się w dniach od 3 do 10 września br. Szczegóły na stronie www.franciszek.pl.
 6. Młodych zachęcamy do zapoznania się z franciszkańskimi propozycjami wakacyjnymi. Szczegóły na plakatach oraz na stronie internetowej franciszek.pl.
 7. W tym czasie wielu młodych ludzi podejmuje decyzje dotyczące swojej przyszłości. Zachęcamy do modlitwy w intencji nowych powołań, a także za tych, którzy już czują powołanie, aby mieli odwagę do jego realizacji. Osoby, które są zainteresowane życiem zakonnym we franciszkańskiej wspólnocie mogą uzyskać potrzebne informacje w zakrystii, na furcie klasztornej oraz na stronie franciszek.pl.
 8. Z kalendarza liturgicznego:
  -W środę, 21 czerwca wspomnienie świętego Alojzego Gonzagi, zakonnika.
  -W piątek, 23 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  -W sobotę, 24 czerwca uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

Pan niech Was obdarzy pokojem!
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl