dodano: 20.06.2020 w kategorii:

12 Niedziela Zwykła – 21 czerwca 2020 roku

1.Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.30 Dróżki ku czci Matki Bożej Bolesnej. W czasie procesji do siedmiu ołtarzy kazania wygłosi o. Mariusz Kaczmarski OFMCap. Po nabożeństwie w Sali Włoskiej okazja zapisania się do Bractwa Matki Bożej Bolesnej.

2. Codziennie nabożeństwa czerwcowe po Mszy św. o godz. 16.30. Również po Mszy św. o godz. 9.00 w kaplicy Matki Bożej Bolesnej Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

3. W tym czasie wielu młodych ludzi podejmuje decyzje dotyczące swojej przyszłości. Prosimy o modlitwę w intencji nowych powołań, a także za tych, którzy już czują powołanie, aby mieli odwagę do jego realizacji. Osoby, które są zainteresowane życiem zakonnym we franciszkańskiej wspólnocie mogą uzyskać potrzebne informacje w zakrystii lub na stronie www.franciszek.pl.

4. Ukazał się najnowszy numer “Posłańca św. Antoniego”. Pismo do nabycia w zakrystii. Zachęcamy do lektury.

5. W kolejkach do spowiedzi, w czasie i po liturgii należy zachować bezpieczną odległość oraz stosować się do aktualnie obowiązujących zarządzeń sanitarnych.

6. Poprzez kanał YouTube Bazylika św. Franciszka odbywają się codziennie transmisje internetowe Mszy św. o godz. 16.30 i w niedziele dodatkowo o godz. 9.30 i 11.00.

7. Z kalendarza liturgicznego:

We środę, 24 czerwca uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

8. Kończymy ogłoszenia smutną informacją. W środę, 17 czerwca zmarł w naszym klasztorze o. Wawrzyniec Władysław Duda. Przeżył 87 lat, w Zakonie 70, w kapłaństwie 63. W swoim zakonnym życiu był gwardianem, proboszczem, ekonomem prowincji, wieloletnim duszpasterzem, katechetą i wychowawcą, cenionym spowiednikiem i ojcem duchownym. Pożegnanie o. Wawrzyńca odbyło się w piątek ma Mszy św. w Bazylice, a potem ciało zostało złożone do zakonnego grobowca na cmentarzu Salwatorskim. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w uroczystościach pogrzebowych i prosimy o modlitwę w intencji śp. Zmarłego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl