dodano: 25.06.2017 w kategorii:

12 Niedziela Zwykła – 25 czerwca 2017 r.

 1. Do końca miesiąca nabożeństwa czerwcowe po Mszy św. o godz. 16.30.
 2. We czwartek, 29 czerwca przypada uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, która jest szczególną okazją do podziękowania Panu Bogu za posługiwanie Następcy św. Piotra, papieża Franciszka, a także solidarnej modlitwy w Jego imieniu. Z racji tej uroczystości we wszystkich bazylikach mniejszych, a więc także i naszej, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Ofiary zebrane podczas Mszy św. są przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej, jest to tak zwane świętopietrze. Uroczystość św. Piotra i Pawła to także uroczystość naszego kościoła parafialnego, który znajduje się przy ulicy Grodzkiej.
 3. Informujemy, że w miesiącach lipcu, sierpniu i wrześniu w dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.
 4. Od 1 lipca spowiedź w porządku wakacyjnym. Zapraszamy w godzinach od 6.00 do 10.00 i od 16.00 do 19.30.
 5. Przez czas wakacji będzie sprawowana w każdą niedzielę o godz. 15.30 Msza św. w języku włoskim.
 6. Młodych zachęcamy do zapoznania się z franciszkańskimi propozycjami wakacyjnymi. Szczegóły na plakatach oraz na stronie internetowej franciszek.pl.
 7. W tym czasie wielu młodych ludzi podejmuje decyzje dotyczące swojej przyszłości. Zachęcamy do modlitwy w intencji nowych powołań, a także za tych, którzy już czują powołanie, aby mieli odwagę do jego realizacji. Osoby, które są zainteresowane życiem zakonnym we franciszkańskiej wspólnocie mogą uzyskać potrzebne informacje w zakrystii, na furcie klasztornej oraz na stronie franciszek.pl.
 8. Do 30 czerwca trwa głosowanie nad budżetem obywatelskim miasta Krakowa. Zachęcamy do udziału i współdecydowania o naszym mieście.
 9. Z całego serca wyrażamy wdzięczność tym wszystkim, którzy uczestniczyli w procesji Bożego Ciała i podczas oktawy uroczystości. Bóg zapłać.
 10. Z kalendarza liturgicznego:
  -We środę, 28 czerwca wspomnienie świętego Ireneusza, biskupa i męczennika.
  -We czwartek, 29 czerwca uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła.

Na czas wakacji życzymy wszystkim naszym dobrego wypoczynku i radosnego przeżywania każdego dnia. Pan niech Was obdarzy pokojem!
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl