pl. Wszystkich Świętych 5, Kraków
Przekaż 1% Podatku
dodano: 30.06.2019 w kategorii:

13 Niedziela Zwykła – 30 czerwca 2019 r.

 1. Decyzją o. Prowincjała Marcin Buntov został przeniesiony do pracy w klasztorze we Wrocławiu. Ojcu Marcinowi dziękujemy za pracę w naszej wspólnocie klasztornej i za zaangażowanie w pracę duszpasterską w bazylice.
 2. Od jutra spowiedź w porządku wakacyjnym. Zapraszamy w godzinach od 6.00 do 10.00 i od 16.00 do 19.30.
 3. Franciszkańska Fundacja Brat Słońce poszukuje chętnych do akcji „Wolontariat dla Kresów”, której celem jest uporządkowanie polskiego cmentarza oraz pomoc organizacyjna  we Franciszkańskim Spotkaniu Młodych w Sanktuarium Matki Bożej w Bołszowcach na Ukrainie. Czas trwania od 11 do 21 lipca. Fundacja pokrywa koszty przejazdu, wyżywienia oraz zakwaterowania. Więcej informacji na bratslonce.pli na plakatach.
 4. Franciszkańskie Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza na akcje wakacyjne. Szczegóły na stronie internetowej www.franciszek.pl i na plakatach.
 5. W tym czasie wielu młodych ludzi podejmuje decyzje dotyczące swojej przyszłości. Zachęcamy do modlitwy w intencji nowych powołań, a także za tych, którzy już czują powołanie, aby mieli odwagę do jego realizacji. Osoby, które są zainteresowane życiem zakonnym we franciszkańskiej wspólnocie mogą uzyskać potrzebne informacje w zakrystii lub na stronie franciszek.pl.
 6. Ukazał się najnowszy numer “Posłańca św. Antoniego”. Pismo do nabycia w zakrystii. Zachęcamy do lektury.
 7. Z kalendarza liturgicznego:
  -W środę, 3 lipca święto św. Tomasza Apostoła.
  -W czwartek, 4 lipca święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie.
  -W sobotę, 6 lipca wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy, patronki dzieł misyjnych.

 

Na czas wakacji życzymy wszystkim dobrego wypoczynku i radosnego przeżywania każdego dnia. Pan niech Was obdarzy pokojem!
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl