pl. Wszystkich Świętych 5, Kraków
Przekaż 1% Podatku
dodano: 11.07.2020 w kategorii:

15 Niedziela Zwykła – 12 lipca 2020 roku

  1. Zakończyła się druga część kapituły naszej prowincji, podczas której nowym gwardianem krakowskiego klasztoru został wybrany Piotr Cuber, którego posługę w modlitwie polecamy wstawiennictwu Matki Bożej Bolesnej i św. Franciszka.
  2. We środę, 15 lipca o godz. 16.00 Różaniec w intencji misji, a następnie o godz. 16.30 Msza św. wotywna ku czci błogosławionych męczenników Zbigniewa i Michała w kaplicy Męki Pańskiej.
  3. We czwartek, 16 lipca, o godz. 16.30, w stulecie śmierci, Msza św. w intencji śp. o. mjra Cypriana Stanisława Rozumkiewicza, franciszkanina, kapelana wojskowego, uhonorowanego Orderem Virtuti Militari, najwyższym polskim odznaczeniem wojskowym. O. Cyprian został zamordowany w czasie pełnienia posługi duszpasterskiej przez bolszewików podczas wojny polsko-sowieckiej w 1920 r. Miał 28 lat.
  4. W tym czasie wielu młodych ludzi podejmuje decyzje dotyczące swojej przyszłości. Prosimy o modlitwę w intencji nowych powołań, a także za tych, którzy już czują powołanie, aby mieli odwagę do jego realizacji. Osoby, które są zainteresowane życiem zakonnym we franciszkańskiej wspólnocie mogą uzyskać potrzebne informacje w zakrystii lub na stronie franciszek.pl.
  5. Spowiedź w Bazylice porządku wakacyjnym. Zapraszamy w godzinach od 6.00 do 10.00 i od 16.00 do 19.30. W niedziele podczas Mszy św.
  6. Z kalendarza liturgicznego:

      W poniedziałek, 13 lipca wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników.

      W środę, 15 lipca święto św. Bonawentury, franciszkanina, biskupa i doktora Kościoła.

      W czwartek, 16 lipca wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, (Szkaplerznej).

      W sobotę, 18 lipca wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera i zakonnika.

       Na czas wakacyjnego wypoczynku i w codziennej pracy niech Wam towarzyszy błogosławieństwo i opieka Bożej Opatrzności. Pan niech Was obdarzy pokojem!

       Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl