dodano: 28.07.2019 w kategorii:

17 Niedziela Zwykła – 28 lipca 2019 r.

 1. W piątek, 2 sierpnia święto Matki Bożej Anielskiej, tak zwany odpust Porcjunkuli. W tym dniu w Bazylice można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. O godz. 16.30 Mszy świętej będą przewodniczyć i  Słowo Boże wygłoszą Ojcowie Dominikanie. Serdecznie zapraszamy
 2. Spowiedź w Bazylice porządku wakacyjnym. Zapraszamy w godzinach od 6.00 do 10.00 i od 16.00 do 19.30. W niedziele podczas Mszy św.
 3. Przyjmujemy kandydatów na kapłanów i braci zakonnych do naszej wspólnoty franciszkańskiej. Potrzebne informacje można uzyskać w zakrystii, na furcie klasztornej oraz na stronie franciszek.pl.
 4. Siostry klaryski zapraszają do kościoła św. Andrzeja Apostoła przy ul. Grodzkiej na nowennę ku czci św. Klary z Asyżu w dniach od 2 do 10 sierpnia na godz. 17.00.
 5. Z kalendarza liturgicznego:
  -W poniedziałek, 29 lipca wspomnienie św. Marty.
  -W środę, 31 lipca wspomnienie św. Ignacego Loyoli, prezbitera, założyciela zakonu jezuitów.
  -We czwartek, 1 sierpnia wspomnienie św. Alfonsa Liguoriego, biskupa i  Doktora Kościoła, założyciela zgromadzenia redemptorystów.
  -W piątek, 2 sierpnia święto Matki Bożej Anielskiej, pierwszy piątek miesiąca.
  -W sobotę, 3 sierpnia pierwsza sobota miesiąca.

 

Na czas wakacyjnego wypoczynku i w codziennej pracy niech Wam towarzyszy błogosławieństwo i opieka Bożej Opatrzności. Pan niech Was obdarzy pokojem!

Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl