pl. Wszystkich Świętych 5, Kraków
Przekaż 1% Podatku
dodano: 1.08.2020 w kategorii:

18 Niedziela Zwykła – 2 sierpnia 2020 roku

1.Dzisiaj 2 sierpnia w 17. niedzielę zwykłą przypada również święto Matki Bożej Anielskiej, tak zwany odpust Porcjunkuli. W Bazylice oraz we wszystkich kościołach parafialnych i franciszkańskich można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. We czwartek, 6 sierpnia obejmuje swój urząd nowy gwardian naszego krakowskiego klasztoru o. Piotr Cuber. Uroczyste przywitanie będzie miało miejsce w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00.

3. Także za tydzień, 9 sierpnia rocznica męczeńskiej śmierci w Pariacoto w Peru franciszkańskich misjonarzy błogosławionych o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka. Obydwaj przez sześć lat formacji seminaryjnej posługiwali w tej Bazylice. Mamy w nich orędowników u Boga i nauczycieli wierności aż do końca krzyżowi i Ewangelii. W czasie pielgrzymki do Polski, cztery lata temu, Ojciec Święty Franciszek modlił się przy ich relikwiach w Kaplicy Męki Pańskiej. Zachęcamy do modlitwy za ich wstawiennictwem w naszych osobistych intencjach oraz prosząc o pokój dla świata i zachowanie od plagi terroryzmu.

4. Również w przyszłą niedzielę o godz. 16.30 będzie sprawowana Msza święta o kanonizację bł. Anieli Salawy, a po niej nabożeństwo przy Relikwiach Błogosławionej.

5. Spowiedź w Bazylice porządku wakacyjnym. Zapraszamy w godzinach od 6.00 do 10.00 i od 16.00 do 19.30. W niedziele podczas Mszy św.

6. Zapraszamy kandydatów na kapłanów i braci zakonnych do naszej wspólnoty franciszkańskiej. Potrzebne informacje można uzyskać w zakrystii, na furcie klasztornej oraz na stronie www.franciszek.pl.

7. Z kalendarza liturgicznego:

We wtorek, 4 sierpnia wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera, patrona proboszczów.

W czwartek, 6 sierpnia święto Przemienienia Pańskiego.

W sobotę, 8 sierpnia święto św. Dominika, kapłana, założyciela Zakonu Kaznodziejskiego.

Na czas wakacyjnego wypoczynku i w codziennej pracy niech Wam towarzyszy błogosławieństwo i opieka Bożej Opatrzności. Pan niech Was obdarzy pokojem!

Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl