dodano: 5.08.2019 w kategorii:

18 Niedziela Zwykła – 4 sierpnia 2019 r.

 1. W poniedziałek, 5 sierpnia o godz. 20.00 Wakacyjne Czuwanie Taizé w sali św. Eligiusza (wejście przez krużganki).
 2. W przyszły piątek, 9 sierpnia przypada rocznica męczeńskiej śmierci w Pariacoto w Peru franciszkańskich misjonarzy błogosławionych Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka. Obydwaj przez sześć lat formacji seminaryjnej posługiwali w tej Bazylice. Mamy w nich orędowników u Boga i nauczycieli wierności aż do końca krzyżowi i Ewangelii. W czasie pielgrzymki do Polski, trzy lata temu, Ojciec Święty Franciszek modlił się przy ich relikwiach w Kaplicy Męki Pańskiej. Zachęcamy do modlitwy za ich wstawiennictwem w naszych osobistych intencjach oraz prosząc o pokój dla świata i zachowanie od plagi terroryzmu. 
 3. Również w piątek o 16.30 będzie sprawowana Msza święta o kanonizację bł. Anieli Salawy, a po niej nabożeństwo przy Relikwiach Błogosławionej.
 4. Spowiedź w Bazylice porządku wakacyjnym. Zapraszamy w godzinach od 6.00 do 10.00 i od 16.00 do 19.30. W niedziele podczas Mszy św.
 5. Przyjmujemy kandydatów na kapłanów i braci zakonnych do naszej wspólnoty franciszkańskiej. Potrzebne informacje można uzyskać w zakrystii, na furcie klasztornej oraz na stronie franciszek.pl
 6. Siostry klaryski zapraszają do kościoła św. Andrzeja Apostoła przy ul. Grodzkiej na nowennę ku czci św. Klary z Asyżu w dniach od 2 do 10 sierpnia na godz. 17.00.
 7. We czwartek, o godz.20.00 koncert w ramach festiwalu Musica Divina. Wstęp darmowy na podstawie bezpłatnych wejściówek, które można pobrać na stronie www.musicadivina.pl.
 8. Z kalendarza liturgicznego:
  -We wtorek, 6 sierpnia święto Przemienienia Pańskiego.
  -W czwartek, 8 sierpnia święto św. Dominika, kapłana, założyciela Zakonu Kaznodziejskiego.
  -W piątek, 9 sierpnia święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy.
  -W sobotę, 10 sierpnia święto św. Wawrzyńca, diakona.

Na czas wakacyjnego wypoczynku i w codziennej pracy niech Wam towarzyszy błogosławieństwo i opieka Bożej Opatrzności. Pan niech Was obdarzy pokojem!

Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl