dodano: 11.08.2019 w kategorii:

19 Niedziela Zwykła – 11 sierpnia 2019 r.

 1. Rozpoczynamy ogłoszenia smutną informacją. We czwartek, 8 sierpnia zmarł o. Stanisław Stój z naszego klasztoru, duszpasterz, spowiednik, rekolekcjonista, wykładowca naszego Wyższego Seminarium, misjonarz w Japonii, Turcji i Paragwaju. Pracował także we Włoszech i Niemczech. Przeżył 68 lat. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w poniedziałek, 12 sierpnia. O godz. 11.00 w Bazylice Msza święta pogrzebowa, a bezpośrednio po niej przejazd na Cmentarz Salwatorski i o godz. 12.30 złożenie ciała Zmarłego do grobowca franciszkanów. Będzie podstawiony specjalny autobus, którym będzie można dojechać na cmentarz i po ceremonii wrócić do centrum.
 2. We środę, 14 sierpnia obchodzimy święto św. Maksymiliana Marii Kolbego, franciszkanina, wielkiego czciciela Niepokalanej. Po powrocie ze studiów w Rzymie, w latach 1919-1922 żył i pracował w naszym klasztorze. Był m.in. wykładowcą w seminarium franciszkańskim ucząc historii Kościoła i filozofii. Tutaj też w 1922r. rozpoczął wydawanie miesięcznika „Rycerz Niepokalanej”.
 3. W przyszły czwartek, 15 sierpnia obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu w naszej bazylice Msze św. i spowiedź jak w każdą niedzielę.
 4. Spowiedź w Bazylice porządku wakacyjnym. Zapraszamy w godzinach od 6.00 do 10.00 i od 16.00 do 19.30. W niedziele podczas Mszy św.
 5. Przyjmujemy kandydatów na kapłanów i braci zakonnych do naszej wspólnoty franciszkańskiej. Potrzebne informacje można uzyskać w zakrystii, na furcie klasztornej oraz na stronie franciszek.pl
 6. Z kalendarza liturgicznego:
  -We wtorek, 13 sierpnia święto Matki Bożej Kalwaryjskiej.
  -We środę, 14 sierpnia święto św. Maksymiliana, prezbitera i franciszkanina.
  -W czwartek, 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
  -W sobotę, 17 sierpnia święto św. Jacka, patrona archidiecezji krakowskiej.

 

Polećmy śp. o. Stanisława Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

Na czas wakacyjnego wypoczynku i w codziennej pracy niech Wam towarzyszy błogosławieństwo i opieka Bożej Opatrzności. Pan niech Was obdarzy pokojem!
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl