dodano: 6.12.2016 w kategorii:

2 Niedziela Adwentu – 4 grudnia 2016 r.

 1. Dzisiaj chcemy podziękować Wszechmogącemu Bogu za błogosławionych męczenników o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka w rocznicę ich beatyfikacji. Dziękujemy nie tylko za dar ich męczeństwa, ale także za dar ich życia pośród nas, tutaj w Krakowie. Bo to tutaj, w tym mieście przez sześć lat studiów seminaryjnych kształtowali swoje powołanie, to w tej bazylice często stawali przy ołtarzu wpierw jako ministranci, lektorzy, a wreszcie jako diakoni i kapłani. Tutaj złożyli wieczyste śluby zakonne, ta bazylika dla jednego była miejscem święceń diakonatu, a dla drugiego święceń kapłańskich. Spośród nas, tutaj zgromadzonych, są i tacy, którzy znali ich osobiście, a dzisiaj wszyscy możemy prosić o ich wstawiennictwo przed Bogiem, a przede wszystkim uczyć się od nich męstwa w wyznawaniu wiary na co dzień, tak jak oni to uczynili w godzinie śmierci. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia!
 2. O godz. 12.00 Msza św. dziękczynna za beatyfikację męczenników z Peru pod przewodnictwem kard. Angelo Amato, prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Będzie obecny również nasz metropolita ks. kard. Stanisław Dziwisz oraz ambasador Republiki Peru pan Alberto Salas Barahona. Po Mszy św. procesja do Kaplicy Męki Pańskiej i modlitwa przy relikwiach Błogosławionych.
 3. Natomiast w Sali Włoskiej, wejście od krużganków klasztornych, w godzinach od 9.00 do 11.00 możliwość obejrzenia filmu o błogosławionych oraz prezentacji multimedialnej z zeszłorocznej beatyfikacji .
 4. Trwa nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte z kazaniami codziennie o godz. 16.30. Kazania głosi o. Tomasz Czajka OFMConv.
 5. W środę, 7 grudnia, w wigilię uroczystości Niepokalanego Poczęcia po Mszy świętej o 16.30 Akatyst ku czci Bogurodzicy, bizantyjskie nabożeństwo ku czci Matki Bożej. Zapraszamy. W tym dniu nie ma Mszy św. o godz. 18.00.
 6. We czwartek, 8 grudnia, uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Mszy świętej odpustowej o godz. 16.30 przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi opat cystersów z Jędrzejowa Edward Stradomski. Zapraszamy.
 7. W czasie Adwentu, oprócz niedziel, o godz. 16.30 odprawiane są Roraty ku czci Matki Bożej.
 8. W piątek, 9 grudnia, o godz. 16.30 Msza święta o kanonizację bł. Anieli Salawy. Po Mszy świętej modlitwy przy grobie Błogosławionej wraz z odczytaniem podziękowań i próśb, oraz uczczenie relikwii.
 9. Za tydzień przy wejściach do bazyliki bracia klerycy z naszego Seminarium będą kwestować na rzecz Żywej Szopki. Wyrazem wdzięczności za złożone na ten cel ofiary będzie sianko na wigilijny stół rozdawane przez wolontariuszy fundacji Brat Słońce. Serdecznie zachęcamy do wsparcia tego dzieła.
 10. Z kalendarza liturgicznego:
  -W środę, 7 grudnia wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

Bogu niech będzie chwała, a nas niechaj wspomagają Maryja Niepokalana i nowi błogosławieni. Na radosny czas Adwentu Pan niech Was obdarzy pokojem.
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl