dodano: 5.12.2020 w kategorii:

2 Niedziela Adwentu – 6 grudnia 2020 roku

  1. Trwa nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy dziś i jutro na godz. 16.30 na Msze święte z kazaniem i modlitwy nowennowe. Już dziś dziękujemy osobom zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie nowenny: uczestnikom, grupom duszpasterskim, siostrze organistce, scholom, klerykom, celebransom i kaznodziejom.
  2. We wtorek, 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Mszy świętej odpustowej o godz. 16.30 przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi przeor cystersów z Mogiły o. Wincenty Zakrzewski.
  3. W tym dniu śluby wieczyste złoży dwóch braci z naszego franciszkańskiego seminarium. Prosimy o modlitwę w ich intencji/
  4. W poniedziałek po każdej Mszy świętej modlitwy o beatyfikacje Sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca.
  5. Roraty w dni powszednie o godz. 6.00 rano. Przed pracą, przed szkołą, przed studiami, przed nowym dniem. Nie prześpijmy Adwentu.
  6. W poniedziałek, 7 grudnia po Mszy świętej o godz. 19.00 Akatyst – starożytny hymn ku czci Bogurodzicy. Zapraszamy do modlitwy śpiewem.
  7. We środę, 9 grudnia, o godz. 16.30 Msza św. w intencji kanonizacji bł. Anieli Salawy, a po Mszy św. Błogosławieństwo relikwiami i modlitwy w Kaplicy Męki Pańskiej.
  8. Również w niedzielę od godz. 14.00 możliwość spowiedzi w języku hiszpańskim. O godz. 14.30 w Bazylice Msza św. w języku hiszpańskim. W związku z pandemią nie będzie spotkania po mszy.
  9. W zakrystii Bazyliki są do nabycia świece CaritasuWigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz opłatki.
  10. Z kalendarza liturgicznego:

W poniedziałek, 7 grudnia wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

We wtorek, 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

We czwartek, 10 grudnia wspomnienie Matki Bożej Loretańskiej.

Niech Boże błogosławieństwo i przykład Maryi Niepokalanej umacnia Was i towarzyszy Wam w radosnym przeżywaniu Adwentu. Pan niech Was obdarzy pokojem.  Franciszkanie                       

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl