dodano: 8.12.2019 w kategorii:

2 Niedziela Adwentu – 8 grudnia 2019 r.

 1. Dzisiaj uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Mszy świętej odpustowej o godz. 12.00 przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi opat cystersów z Mogiły o. dr Piotr Chojnacki. Zapraszamy. 
 2. Roraty w dni powszednie o godz. 6.00 rano. Przed pracą, przed szkołą, przed studiami, przed nowym dniem. Nie prześpijmy Adwentu.
 3. Dzisiaj od godz. 14.00 możliwość spowiedzi w języku hiszpańskim. O godz. 14.30 w Bazylice Msza św. w języku hiszpańskim, a po niej spotkanie w Sali bł. Jakuba. Będzie to spotkanie o charakterze bożonarodzeniowym Navidad Latinoamericana. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
 4. Także dzisiaj po Mszy świętej o godz. 19.00 Akatyst – starożytny hymn ku czci Bogurodzicy. Zapraszamy do modlitwy śpiewem.
 5. Przy wyjściach z Bazyliki kwesta na rzecz Żywej Szopki przy Franciszkańskiej. Nasza franciszkańska wspólnota po raz 27 przygotowuje się do tego wydarzenia, które od wielu lat wpisuje się w krakowskie świętowanie Bożego Narodzenia. Prosimy o pomoc.
 6. W poniedziałek, 9 grudnia, o godz. 16.30 Msza św. w intencji kanonizacji bł. Anieli Salawy, a po Mszy św. uczczenie jej relikwii i modlitwy w Kaplicy Męki Pańskiej.
 7. W niedzielę za tydzień wolontariusze franciszkańskiej Fundacji Brat Słońce będą rozdawać sianko bożonarodzeniowe na stół wigilijny. Dobrowolne datki złożone przy tej okazji wesprą akcję Wolontariat dla Kresów.
 8. Dziękujemy osobom zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie nowenny przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny: wszystkim uczestnikom, grupom duszpasterskim, siostrze organistce, scholom, braciom klerykom, celebransom i kaznodziejom.  
 9. W zakrystii Bazyliki są do nabycia świece CaritasuWigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz opłatki
 10. Z kalendarza liturgicznego:
  -W piątek, 13 grudnia wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy.
  -W sobotę, 14 grudnia wspomnienie św. Jana od Krzyża, zakonnika, prezbitera i doktora Kościoła. 

 

Niech Boże błogosławieństwo i przykład Maryi Niepokalanej umacnia Was i towarzyszy Wam w radosnym przeżywaniu Adwentu. Pan niech Was obdarzy pokojem.
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl